Jak skrócić czas wizyty na stacji benzynowej do minimum? Najlepsze sposoby

Pandemia całkowicie zmieniła nasze życie. Inaczej się uczymy, pracujemy i podróżujemy. Zarówno praca, jak i nauka w wielu wypadkach możliwa jest z domu. W podróż z kolei wybieramy się częściej własnym samochodem. Tak jest po prostu bezpieczniej.

Jak bezpiecznie tankować?

W drodze na wakacje z pewnością będziesz musiał zjechać na stację. Przede wszystkim pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Noś maseczkę oraz korzystaj z rękawiczek jednorazowych podczas nalewania benzyny. Utrzymuj zalecaną odległość od innych klientów na stacji.

Jak szybko zatankować?

Tę czynność z pewnością usprawni kolejkowanie nalewu, wprowadzone niedawno na stacjach ORLEN. Jak to działa? Po zatankowaniu odjeżdżasz od dystrybutora, aby kolejny kierowca mógł skorzystać ze stanowiska w czasie, kiedy będziesz płacić.  Jest to możliwe dzięki temu, że licznik przy dystrybutorze nie blokuje się do czasu dokonania płatności.

Warto także wspomnieć o innym usprawnieniu wprowadzonym przez stacje ORLEN. Węże przy dystrybutorach są na tyle długie, że umożliwiają tankowanie nawet gdy wlew paliwa jest po przeciwnej stronie niż dystrybutor. Nie musimy dzięki temu czekać w kolejce, aż zwolni się stanowisko odpowiednie dla naszego samochodu - bez problemu zatankujemy przy każdym, niezależnie od tego, czy nasze auto ma wlew paliwa po prawej, czy po lewej stronie.

Jedzenie? Bezpiecznie na miejscu lub wygodnie na wynos!

Góry, Mazury, a może morze? Nieważne dokąd jedziesz - z pewnością będziesz chciał posilić się w drodze na wyczekiwany urlop. Stacje benzynowe oferują klientom możliwość zakupu posiłków. Hot dog, kanapka na ciepło czy dobra kawa z pewnością poprawią twoje samopoczucie. Dla bezpieczeństwa klientów wszelkie akcesoria do kawy są wydawane  przez pracowników stacji, a przestrzenie konsumpcji są zorganizowane tak by zachować bezpieczny dystans. Jeżeli wolisz zamówić jedzenie na wynos, możesz również skorzystać z szerokiej oferty przekąsek wygodnych do zjedzenia w drodze, w opakowaniach przygotowanych specjalnie z myślą o wygodzie kierowców.

Płać elektronicznie

Płacenie gotówką wydłuża czas pobytu na stacji. Nie tylko musisz odliczyć odpowiednią kwotę, kasjer będzie musiał wydać ci resztę. Wszystko będzie przebiegało znacznie szybciej, jeżeli wykorzystasz płatności elektroniczne. W tym celu możesz wykorzystać kartę (najbezpieczniej będzie skorzystać z płatności zbliżeniowych), zegarek lub telefon.

Możesz także zapłacić przy dystrybutorze. Stacja ORLEN przygotowała dla swoich klientów udogodnienie, które pozwoli im na płatność z własnego samochodu. Za paliwo, płyny do szyb, płyn do dezynfekcji, a na wybranych stacjach za myjnię można obecnie zapłacić za pomocą najnowszej wersji aplikacji Vitay z usługą ORLEN Pay. Aby to zrobić wystarczy zeskanować kod QR i zatwierdzić kwotę. Dobrą praktyką jest także wprowadzony na stacjach ORLEN Mobilny Kasjer. Pracownik stacji wyposażony w tablet ma możliwość przyjęcia płatności za produkty dostępne przy dystrybutorze (m.in. paliwo, płyny) bezpośrednio na podjeździe. To rozwiązanie, które z pewnością przyda się rodzicom małych dzieci czy osobom z trudnościami w poruszaniu się, m.in. seniorom.

Pełna lista stacji oferujących usługi dostępna jest tutaj.

Prezentacja Partnera

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje