Izera do kosza. Minister: Tworzymy tę historię od nowa

Czerwony samochód elektryczny Izera za przeszkloną ścianką z logo na stoisku targowym, w tle zwiedzający.
Izera to już przeszłość. Zamiast niej powstanie nowa marka i trzy modele polskich aut elektrycznychPaweł RygasINTERIA.PL

W skrócie

  • Izera już nie będzie kontynuowana, a samochody produkowane mają być pod nową marką nawiązującą do polskiej tradycji.
  • Budowa fabryki elektrycznych samochodów w Jaworznie ruszy na przełomie marca i kwietnia 2027 roku, a pierwsze pojazdy mają wyjechać z zakładu w 2029 roku.
  • Plany zakładają produkcję trzech modeli, wykorzystanie minimum połowy podzespołów z Polski oraz zatrudnienie setek inżynierów w dziale badań i rozwoju.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Izera do kosza. "Tworzymy tą historię od nowa"

Tworzymy tę historię od nowa
skwitowała minister klimatu i środowiska Paulina Hening Kloska.

Kiedy ruszy polska fabryka samochodów elektrycznych w Jaworznie?

Zobacz również:

Jakie będą polskie samochody elektryczne? Trzy nowe modele

Sami zaprojektujemy kolejne generacje? Foxconn nadzieją polskiej motoryzacji

Będzie polski samochód elektryczny. Minister podał datęPolsat NewsPolsat News