Bez szlabanów na A2 i A4: koniec z staniem na bramkach (i nie tylko!)

Od 1 grudnia wchodzą zmiany, na które czekało wielu kierowców – z państwowych odcinków autostrad A2 i A4 zniknie manualny pobór opłat. To oznacza koniec ze staniem w korku na bramkach. Jak teraz będziemy płacić za przejazd autostradą?

Koniec ze szlabanami

Nowe zasady poboru opłat będą funkcjonowały na dwóch odcinkach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Mowa o odcinku Konin-Stryków na A2 oraz Wrocław-Sośnica na A4, w tym odcinek bezpłatny Obwodnica Gliwic (odcinek Kleszczów - Gliwice Sośnica). Od 1 grudnia przejazd będzie się odbywał w trybie "free flow", a więc bez zatrzymywania się przed szlabanem.

Kierowcy samochodów osobowych, aby opłacić przejazd, będą mogli korzystać z tradycyjnych biletów, kupionych na stacjach benzynowych czy z zamontowanych na pojazdach urządzeń OBU i ZSL. Ale to nie jedyne dostępne metody.

Aplikacja mPay: jak opłacić przejazd autostradą ?

Aby opłacić przejazd autostradą można wybrać mPay. To jedyna aplikacja wielofunkcyjna, która umożliwia nie tylko zakup e-biletu autostradowego. Od wielu lat działa jako dostawca płatności mobilnych, który obsługuje opłaty za parkowanie, komunikację miejską i dalekobieżną, oraz umożliwia i wiele innych transakcji od ręki.

Aplikacja pozwala w prosty i przyjazny dla użytkownika sposób opłacić przejazd państwowymi autostradami na odcinkach Konin-Stryków oraz Wrocław-Sośnica. Ale to nie jedyne jej możliwości, bo jako jedyna ma dodatkowe opcjonalne korzyści dla użytkowników. Jakie?

mPay pozwala między innymi uregulować należność za płatne parkowanie w ponad 60 lokalizacjach w Polsce. W dodatku w aplikacji znajdziemy specjalną mapę, która podpowiada, w jakiej strefie płatnego parkowania aktualnie się znajdujemy i jaki cennik nas obowiązuje. W tym samym miejscu załatwimy wszystkie sprawy związane z pozyskaniem oferty i wykupem ubezpieczenia komunikacyjnego. Skorzystamy także z wyszukiwarki połączeń autobusowo-kolejowych, a także zaplanujemy podróż komunikacją miejską, nie tylko w kraju, ale także za granicą. Za jej pośrednictwem kupimy także bilety na przejazdy w ponad 100 lokalizacjach w Polsce, opłacimy wstęp do zoo czy doładujemy konto telefonu czy dostęp do serwisów streamingowych.

Wielofunkcyjna aplikacja

Istnieją także inne formy płatności za przejazdy autostradą. Korzystanie z nich może jednak być dla kierowcy dość uciążliwe. Dość wspomnieć o konieczności ciągłego dostępu do interentu, aby aplikacja mogła działać. Przy słabym zasięgu na autostradzie często okazuje się niemożliwe utrzymać ciągłe połączenie z siecią. Konieczne jest także podanie wielu danych osobowych, a aplikacje przekazują dane o lokalizacji - istnieje więc spore zagrożenie dla prywatności.

Na tym tle znacząco wyróżnia się mPay. Oprócz wielu funkcjonalności, jak m.in. możliwość płatności nie tylko za autostradę, ale i za bilety na komunikację miejską czy możliwość kupna ubezpieczenia jest też łatwiejsza w obsłudze. W dodatku w przeciwieństwie do innych aplikacji wystarczy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail, aby móc się zalogować. Zamiast instalowania kilku aplikacji, możemy korzystać z wielu różnych wykorzystywanych na co dzień funkcjonalności w jednym miejscu - w mPay. To jedyne takie rozwiązanie na rynku.

 

Prezentacja partnera

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje