Bez szlabanów na A2 i A4: koniec z staniem na bramkach (i nie tylko!)

Od 1 grudnia wchodzą zmiany, na które czekało wielu kierowców – z państwowych odcinków autostrad A2 i A4 zniknie manualny pobór opłat. To oznacza koniec ze staniem w korku na bramkach. Jak teraz będziemy płacić za przejazd autostradą?

Koniec ze szlabanami

Nowe zasady poboru opłat będą funkcjonowały na dwóch odcinkach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Mowa o odcinku Konin-Stryków na A2 oraz Wrocław-Sośnica na A4, w tym odcinek bezpłatny Obwodnica Gliwic (odcinek Kleszczów - Gliwice Sośnica). Od 1 grudnia przejazd będzie się odbywał w trybie "free flow", a więc bez zatrzymywania się przed szlabanem.

Kierowcy samochodów osobowych, aby opłacić przejazd, będą mogli korzystać z tradycyjnych biletów, kupionych na stacjach benzynowych czy z zamontowanych na pojazdach urządzeń OBU i ZSL. Ale to nie jedyne dostępne metody.

Aplikacja mPay: jak opłacić przejazd autostradą ?

Aby opłacić przejazd autostradą można wybrać mPay. To jedyna aplikacja wielofunkcyjna, która umożliwia nie tylko zakup e-biletu autostradowego. Od wielu lat działa jako dostawca płatności mobilnych, który obsługuje opłaty za parkowanie, komunikację miejską i dalekobieżną, oraz umożliwia i wiele innych transakcji od ręki.

Aplikacja pozwala w prosty i przyjazny dla użytkownika sposób opłacić przejazd państwowymi autostradami na odcinkach Konin-Stryków oraz Wrocław-Sośnica. Ale to nie jedyne jej możliwości, bo jako jedyna ma dodatkowe opcjonalne korzyści dla użytkowników. Jakie?

mPay pozwala między innymi uregulować należność za płatne parkowanie w ponad 60 lokalizacjach w Polsce. W dodatku w aplikacji znajdziemy specjalną mapę, która podpowiada, w jakiej strefie płatnego parkowania aktualnie się znajdujemy i jaki cennik nas obowiązuje. W tym samym miejscu załatwimy wszystkie sprawy związane z pozyskaniem oferty i wykupem ubezpieczenia komunikacyjnego. Skorzystamy także z wyszukiwarki połączeń autobusowo-kolejowych, a także zaplanujemy podróż komunikacją miejską, nie tylko w kraju, ale także za granicą. Za jej pośrednictwem kupimy także bilety na przejazdy w ponad 100 lokalizacjach w Polsce, opłacimy wstęp do zoo czy doładujemy konto telefonu czy dostęp do serwisów streamingowych.

Wielofunkcyjna aplikacja

Istnieją także inne formy płatności za przejazdy autostradą. Korzystanie z nich może jednak być dla kierowcy dość uciążliwe. Dość wspomnieć o konieczności ciągłego dostępu do interentu, aby aplikacja mogła działać. Przy słabym zasięgu na autostradzie często okazuje się niemożliwe utrzymać ciągłe połączenie z siecią. Konieczne jest także podanie wielu danych osobowych, a aplikacje przekazują dane o lokalizacji - istnieje więc spore zagrożenie dla prywatności.

Na tym tle znacząco wyróżnia się mPay. Oprócz wielu funkcjonalności, jak m.in. możliwość płatności nie tylko za autostradę, ale i za bilety na komunikację miejską czy możliwość kupna ubezpieczenia jest też łatwiejsza w obsłudze. W dodatku w przeciwieństwie do innych aplikacji wystarczy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail, aby móc się zalogować. Zamiast instalowania kilku aplikacji, możemy korzystać z wielu różnych wykorzystywanych na co dzień funkcjonalności w jednym miejscu - w mPay. To jedyne takie rozwiązanie na rynku.

 

Prezentacja partnera

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy