4,5 mld zł z KPO dla ElectroMobility Poland. Nowa umowa z NFOŚiGW

article cover
ElectroMobility Poland podpisało umowę na finansowanie z NFOŚiGW na 4,5 mld zł ze środków KPOInformacja prasowa (moto)

W skrócie

  • ElectroMobility Poland otrzymało 4,5 mld zł z KPO na realizację projektu hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie.
  • Spółka podpisała umowę z Foxconnem, który ma dostarczyć technologię i know-how do rozwoju projektu.
  • Nowa fabryka w Jaworznie ma być rozbudowanym ekosystemem przemysłowo-technologicznym, wpisującym się w europejskie regulacje wspierające lokalną produkcję.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

4,5 mld zł z KPO dla ElectroMobility Poland i nowy partner

Nie zwalniamy tempa. W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy porozumienie z partnerem strategicznym - tajwańskim gigantem technologicznym Foxconn. Dziś spółka ElectroMobility Poland uzyskuje stabilne źródło finansowania inwestycji z KPO, co istotnie przybliża nas do rozpoczęcia budowy fabryki w Jaworznie. Środki te, w wysokości 4,5 mld zł, pokazują, że ambitne plany z prezentacji, ale bez zabezpieczenia finansowego zamieniamy w konkretne działania
powiedział Wojciech Balczun, Minister Aktywów Państwowych.

Fabryka w Jaworznie ma być czymś więcej niż montownią

Zobacz również:

"Europejska marka samochodów" z Jaworzna

Hub EMP wpisuje się w nowe przepisy Unii Europejskiej

Czy Polska doczeka się własnej marki samochodów elektrycznych?

Będzie polski samochód elektryczny. Minister podał datęPolsat NewsPolsat News