Reklama

Genewa 2006 rozpoczęta!

Dzisiaj dniami prasowymi rozpoczyna się w Genewie chyba najważniejszy salon samochodowy - International Motor Show. Ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród producentów z całego świata, dziennikarzy i miłośników czterech kółek wystawa, co roku gromadzi praktycznie wszystkie koncerny motoryzacyjne świata.

Nie inaczej jest w tym roku. W halach Palexpo prezentowanych jest kilkadziesiąt światowych samochodowych premier. Reporter INTERIA.PL jest już na miejscu.

Tegoroczna wystawa to już 76. w historii. Pierwsze targi w Genewie odbyły się w 1905 roku pod nazwą "National Motor and Cycle Show". Wówczas impreza miała zasięg lokalny i tak było przez kolejne 19 lat.

W 1924 roku po raz pierwszy wystawa w Genewie zyskała charakter międzynarodowy. Od tamtej pory odbyło się 75 edycji tej zyskującej na znaczeniu imprezy.

Dla publiczności drzwi genewskiego salonu otwarte zostaną 2 marca o godzinie 10.00, a zamkną się w niedzielę 12 marca o 19.00. W dni powszednie targi można będzie zwiedzać od 10.00 do 20.00, natomiast w soboty i niedziele w godz. 9.00-19.00. Za całodzienny bilet wstępu osoba dorosła zapłaci 14 franków szwajcarskich (o 2 więcej niż w zeszłym roku), natomiast dziecko w wieku 6-16 lat - 8 franków (o 1 drożej). Po raz pierwszy od lat w sprzedaży nie będą dostępne bilety popołudniowe. Organizatorzy oferują za to zniżki dla grup zorganizowanych (powyżej 20 osób) - bilet kosztuje wówczas 9 franków od osoby.

ZOBACZ pierwsze zdjęcia z Genewy i OPISY NOWOŚCI.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wystawy | show | motor | targi | Genewa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy