Reklama

Dwie Polki w Kalendarzu Pirelli

Wczoraj wieczorem w Moskwie odbyła się światowa premierowa najnowszej 38. edycji Kalendarza Pirelli. TUTAJ znajdziesz nasz raport specjalny poświecony kalendarzom Pirelli.

Ostatnie edycje kalendarza Pirelli prezentowały modelki w ciekawych plenerach pięknych zakątków świata. Tak było w kalendarzu na rok 2010, do którego Terry Richardson robił zdjęcia w Brazylii, a także w edycjach 2009 (Peter Beard zabrał modelki do Bostwany) i 2008 (Patrick Demarchelier fotografował w Chinach).

Reklama

Tym razem jest inaczej, Karl Lagerfeld, który jest fotografem i projektantem mody, robił zdjęcia w paryskim studio, skupiając się na ascetycznym ukazaniu ciał modelek i modeli. Kalendarz otrzymał tytuł "Mitologia" i stanowi wyraz zafascynowania Lagerfelda dawną kulturą grecką i rzymską.

W kalendarzu znalazło się 36 biało-czarnych fotografii przedstawiających 24 różne postacie (bogów, bohaterów, stworzenia mitologiczne).

W tworzeniu kalendarza udział wzięło 15 modelek, 5 modeli i amerykańska aktorka Julianne Moore. Wśród modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik. Frąckowiak występuje na zdjęciach nr 11 (jako Atena), 21 i 22 (jako Hestia). Z kolei Anja Rubik znajduje się na zdjęciach 27 (Terpsychora) oraz 35 i 36 (Hermes).

Od ponad czterdziestu lat Kalendarz Pirelli jest kolekcją wyjątkowych, odważnych obrazów. Kolejne edycje Kalendarza wywoływały wiele emocji wśród odbiorców na całym świecie, jeszcze zanim pojawiły się wydrukowane egzemplarze.

Wszystko o poprzednich wydaniach kalendarza Pirelli przeczytasz w naszym raporcie specjalnym!

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polka | półki | edycji | kalendarze | kalendarz Pirelli | Pirelli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje