Reklama

W Irlandii też tak parkują

Chciałoby się rzec: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". (*)

Może nie jest to powiedzenie do końca adekwatne, ale... Nie tylko w Polsce ludzie źle parkują. Mieszkam za granicą od dwóch lat (Irlandi i UK) i napatrzyłem się na wiele ciekawych zachowań tamtejszych kierowców (np. parkowanie na rondzie, moście, czy na przejściu dla pieszych).

Na dowód przesyłam zdjęcie (niestety nie zawsze mam czas i możliwość zrobić zdjęcia, ale teraz obiecuje będę starał się robić takich zdjęć więcej).

PS. Dlaczego gdy czytam komentarze to wydaje mi się, że ludzie je piszący (nie wszyscy, ale w większości) mają klapki na oczach i widzą w Polakach tylko złe rzeczy, jakby wszystkie inne dobre cechy skupiły się w narodach innych niż polski, a w nas samych zostały tylko strasznie sfermentowane popłuczyny po innych?

Reklama

Ludzie wszędzie są do siebie podobni. Nie są tacy sami, ale pewne rzeczy typowe są dla wszystkich. Nie dla poszczególnych narodów, ale dla ludzi jako takich. Pod pewnymi względami jesteśmy podobni. My ludzie mieszkańcy tej planety. A mówienie i porównywanie np., że Polak to złodziej i alkoholik, a Niemiec zawsze jest schludny i zorganizowany (to tylko jeden z możliwych przykładów), jest głęboko krzywdzące i niesprawiedliwe.

PS.2.To tylko siedem zdjęć, na których widać 7 źle zaparkowanych samochodów. A w tle za nimi widzimy kilkaset, albo i kilka tysięcy dobrze zaparkowanych samochodów. Czy nie daje to jednak do myślenia?

(*) - list do redakcji

Masz interesujące zdjęcie o tematyce motoryzacyjnej? Przyślij je nam. Zamieścimy je TUTAJ. Czekamy. Nasz adres: motoryzacja@firma.interia.pl

Oceń swój samochód. Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: motoryzacja | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje