Reklama

Czy jakiś Polak kupi warszawę po papieżu?

Seledynowy samochód FSO warszawa M20, który od 1958 r. do 1977 r. należał do kardynała Karola Wojtyły, trafił ponownie na sprzedaż.

Obecny właściciel zabytkowego auta, mieszkający w Niemczech Alexander Gawron ma nadzieję, że samochód kupi kolekcjoner z Polski.

Reklama

Po raz ostatni zabytkowy samochód został zaprezentowany na początku lutego 2006 roku, podczas aukcji w Domu Aukcyjnym Christie's w Paryżu. Mimo iż auto cieszyło się dużym zainteresowaniem i podczas aukcji osiągnęło kwotę 60 tys. euro, właściciel, mieszkający w Niemczech, zdecydował się wycofać samochód ze sprzedaży.

"Zapewniano mnie, że auto cieszy się dużym zainteresowaniem, a w licytacji biorą udział również Polacy. Niestety podczas aukcji okazało się, że nikt z Polski nie bierze w niej udziału. Nie chciałem, żeby pamiątka po papieżu Polaku bezpowrotnie trafiła w ręce zagranicznych kolekcjonerów" - powiedział w rozmowie z PAP Alexander Gawron.

Właściciel ma nadzieję, że znajdzie się w Polsce osoba prywatna lub instytucja, która zechce odkupić i sprowadzić zabytkowy samochód do Polski.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje