Reklama

Chcieli za wiele luksusu

Zbyt luksusowo i za bardzo sportowo chcieli się wozić urzędnicy z wrocławskiej spółki Euro 2012.

Kontrola wykazała, że w ogłoszonym przez nich przetargu na zakup nowych samochodów postawili zbyt wygórowane wymagania. Samochód dla prezesa miał mieć na przykład minimum 170 koni mechanicznych mocy, podgrzewane fotele i zmieniarkę na co najmniej 6 płyt kompaktowych.

Kontrolujący stwierdzili, że w sprawie przetargu nie doszło do złamania prawa, ale z pewnością można mówić w tym przypadku o niegospodarności. Samochody miały mieć bowiem pełne wyposażenie, które nie jest raczej konieczne do wykonywania urzędniczych obowiązków.

Reklama

Przetarg został wstrzymany, prezes spółki Euro 2012 i jego pracownicy będą wiec musieli obejść się smakiem. Miasto odstąpi im jeden używany samochód terenowy, a drugi kupi samo i będzie wypożyczać.

Motoryzacyjne zapędy prezesa ostudzić mają również upomnienie i kara finansowa.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy