Ineos Grenadier 4x4 zjechał z taśmy fabrycznej. Niebawem pierwsze dostawy

Rozpoczęła się seryjna produkcja Ineos Grenadiera 4x4. Samochód numer 1 zjechał już z taśmy fabrycznej, a firma planuje pierwsze dostawy do klientów w grudniu br. Jednym z dwóch partnerów firmy w Polsce jest Auto Fus Group.

 

Ineos Grenadier to samochód terenowy nawiązujący swoim wyglądem i właściwościami do klasycznego Land Rovera Defendera. Za jego projektem stoi najbogatszy Brytyjczyk - szefujący koncernowi chemicznemu Ineos - Jim Ratcliffe - prywatnie wielki fan legendarnych terenówek.  

Pod maską samochodu znajdą się sześciocylindrowe, rzędowe silniki BMW (benzynowe i wysokoprężne) standardowo łączone z automatycznymi przekładniami firmy ZF o ośmiu przełożeniach. Auto ma ponadto ramową konstrukcję, posiada dwa sztywne mosty oraz możliwość zablokowania wszystkich trzech dyferencjałów. Na pokładzie znalazł się także reduktor.

Reklama

Ineos Grenadier 4x4 - ruszyła oficjalna produkcja

Ineos Grenadier jest dostępny na naszym rynku w trzech konfiguracjach: jako dwumiejscowa lub pięciomiejscowa odmiana Utility Wagon (wariant użytkowy) oraz pięciomiejscowa odmiana Station Wagon (wariant osobowy).

Jak poinformował jeden z dwóch partnerów firmy Ineos Automotive w Polsce - warszawski Auto Fus Group - właśnie ruszyła oficjalna produkcja pojazdu. Problemy z łańcuchem dostaw na świecie nadal ograniczają produkcję, ale dostawy do klientów rozpoczną się już na początku grudnia. By usprawnić te dostawy Ineos Automotive stworzył rozbudowaną sieć ponad 200 punktów sprzedaży i serwisowania na całym świecie.

Ineos Grenadier - polskie ceny

Przedstawiciel marki opublikował także oficjalny cennik, który otwiera kwota 279 100 zł za dwumiejscowy wariant Utility Wagon z trzylitrowym doładowanym silnikiem od BMW. Pozostałe wersje silnikowe i nadwoziowe zaczynają się odpowiednio od kwot:

  • 5 Seat Station Wagon - BMW 3.0L Turbo Petrol, Straight-Six Engine - - 320,900 zł
  • 5 Seat Station Wagon - BMW 3.0L Twin-Turbo Diesel, Straight-Six Engine - - 320,900 zł
  • 5 Seat Utility Wagon - BMW 3.0L Turbo Petrol, Straight-Six Engine - 286,100 zł
  • 5 Seat Utility Wagon - BMW 3.0L Twin-Turbo Diesel, Straight-Six Engine - 286,100 zł
  • 2 Seat Utility Wagon - BMW 3.0L Turbo Petrol, Straight-Six Engine 279,100 zł
  • 2 Seat Utility Wagon - BMW 3.0L Twin-Turbo Diesel, Straight-Six Engine 279,100 zł

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ineos Grenadiers | produkcja samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy