Reklama

Coraz więcej kierowców nie płaci OC. A potem jest żal...

O prawie 20 procent wzrosła w ciągu roku liczba kierowców bez OC, którzy z własnej kieszeni oddają odszkodowania za spowodowany wypadek - wynika z najnowszego podsumowania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Prezes Funduszu Elżbieta Wanat-Połeć, powiedziała, że problem dotyczy posiadaczy samochodów o niższej wartości.

W pierwszym półroczu Fundusz ściągnął odszkodowania w wysokości 30 milionów złotych, czyli dwukrotnie więcej niż w ubiegłym dziesięcioleciu.

Według psychologa transportu z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Marcina Biernackiego, przyczyną niepłacenia ubezpieczenia OC - obok braku wyobraźni kierowców - jest skłonność do ryzyka. U młodszych kierowców istotna jest też niewiedza i brak doświadczenia.

Reklama

- W przypadku starszych, najczęściej decyduje brawura i zbyt duża pewność siebie - mówi Biernacki

W pierwszym półroczu tego roku Fundusz wystąpił z roszczeniem o odszkodowanie za spowodowany wypadek do 1177 posiadaczy pojazdów. Każda z tych osób musi zwrócić UFG przeciętnie po 9,4 tysiąca złotych. To aż dwadzieścia razy więcej niż średnia składka za komunikacyjne OC w Polsce.

IAR/PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy