Reklama

Zostawił w samochodzie psa. Na 10 godzin!

Na 10 godzin uwięził swojego psa w zamkniętym samochodzie 54-latek z Myszkowa w Śląskiem. Czworonoga uratowali policjanci. Po ich interwencji zwierzę trafiło do schroniska. Właściciel psa usłyszał już zarzut na podstawie ustawy o ochronie zwierząt. Grożą mu nawet 2 lata więzienia.

W środę popołudniu myszkowska policja dostała zgłoszenie, że na ulicy Partyzantów w zaparkowanym samochodzie jest uwięziony pies. Zwierzę było wycieńczone i potrzebowało natychmiastowej pomocy.

Reklama

Na miejsce wezwano weterynarza. Ponieważ samochód był zamknięty, a właściciel się nie pojawiał, policjanci uwolnili psa, wybijając szybę. Zwierzę trafiło do schroniska.

Jak się okazało, 54-latek z Myszkowa około godz. 6 wyjeżdżał do pracy. Nie miał z kim zostawić psa i zamknął go w samochodzie zostawionym na parkingu. Zwierzę przez prawie 10 godzin siedziało w aucie bez wody i jedzenia.

Mężczyzna usłyszał dzisiaj zarzut na podstawie ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Zbliża się lato, już wkrótce temperatury wzrosną. Pamiętajmy o tym, że wnętrze samochodu pozostawionego na słońcu nagrzewa się błyskawicznie. W tym wypadku wszystko skończyła się dobrze. Pamiętajmy jednak, że w podobnej sytuacji nie musimy czekać na policję, mamy pełne prawo samemu rozbić szybę.


RMF/Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje