Reklama

"Wyczyść ten syf" - nowe fakty

Kilka dni temu opublikowaliśmy list naszego Czytelnika opisujący jego "przygodę" z bezdusznym patrolem policji z Sochaczewa (tutaj treść tego listu). Przypomnijmy, że rzecz dotyczyła zatrzymania przez patrol kierowcy, który wiózł do szpitala dziecko pogryzione przez psa. 4 listopada list ten przesłaliśmy do rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji i do dnia dzisiejszego czekaliśmy na odpowiedź. Dopiero po naszej dzisiejszej telefonicznej interwencji otrzymaliśmy maila ze stanowiskiem Policji. Oto one:

O tym czy policjanci naruszyli dyscyplinę służbową w opisanym przez Pana Piotra Dobrowolskiego przypadku zdecydują ostatecznie ustalenia postępowania wyjaśniającego jakie wszczyna się zawsze w przypadku złożenia skargi. Jeśli zarzuty zostaną potwierdzone obaj funkcjonariusze poniosą surowe konsekwencje.

Zawsze, kiedy obywatel ma zastrzeżenia do pracy bądź zachowania policjantów powinien złożyć skargę do przełożonego tegoż policjanta lub w najbliższym inspektoracie Komenendy Wojewódzkiej Policji. Z informacji inspektoratu KWP w Radomiu wynika, że skarga Pana Piotra Dobrowolskiego do nich nie dotarła. Bez względu na to jednak, informacja jaka trafiła do Komndy Głównej Policji za pośrednictwem portalu internetowego, została skierowana do Inspektoratu Komendy Głównej Policji w celu natychmiastowego jej wyjaśnienia.

Reklama

Klaudiusz Kryczka, Wydział Prasowy, Komenda Główna Policji

Tyle wyjaśnień Policji. Ze swej strony obiecujemy jednak, że nadal będziemy przypatrywać się tej sprawie. Opublikujemy także wyniki postępowania wyjaśniającego Inspektoratu Komendy Głównej Policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje