Reklama

Ślisko!

Padający śnieg i niska temperatura spowodowały, że w niektórych regionach kraju jazda nie należy do przyjemności. Drogi są śliskie, na jezdni leży błoto pośniegowe, pod którym leży lód. Tak jest np. na Śląsku, w Lubuskiem i na Lubelszczyźnie.

Na Śląsku wszystkie drogi są przejezdne, ale miejscami jest bardzo ślisko. Według katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad najtrudniej jeździ się na drodze nr 69 na odcinku Milówka-Zwardoń i drodze nr 46 Lubliniec-Częstochowa. Wszędzie kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

Podobnie jest na Lubelszczyźnie. Lokalnie prószył śnieg. Błoto pośniegowe kierowcy mogli napotkać na drodze krajowej nr 74 Janów Lubelski-Zamość i nr 76 Łuków-Stoczek Łukowski, a także w okolicach Hrubieszowa, gdzie śniegu było najwięcej. Jazdę utrudniały też mgły i opadająca z drzew szadź.

Reklama

W Lubuskiem po całonocnych opadach śniegu ślisko jest na wszystkich drogach w regionie, zarówno krajowych, jak i lokalnych. Kierowcy mogą natknąć się na drogach zarówno na błoto pośniegowe, jak i ubity śnieg. Do rzadkości nie należą koleiny i zaspy.

Poprawiła się sytuacja na drogach Podkarpacia. Śnieg przestał padać i jedynie na niewielkim odcinku drogi krajowej nr 84 z Leska do Ustrzyk Dolnych może występować błoto pośniegowe. Nieco gorzej jest w górach, gdzie drogi pokrywa rozjeżdżony śnieg, błoto pośniegowe, a miejscami lód i koleiny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lód | kierowcy | błoto | śnieg | ślisko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje