Reklama

Policjant też człowiek

1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

Reklama

2.Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

Od wielu lat to właśnie w pierwszych dniach listopada dochodzi do największej liczby wypadków i kolizji. Na drogi wyjeżdża praktycznie wszystko co ma koła i silnik, wiele z tych pojazdów prowadzonych jest przez niedzielnych kierowców, dla których wyzwaniem jest ruszenie pod górkę, nie wspominając już o kilkusetkilometrowej trasie. Oznacza to pełną mobilizację w szeregach policji i wiele godzin wytężonej pracy.

Już od jutra rusza policyjna akcja "Znicz", w całym kraju nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będzie 10 tys. policjantów. Kierowcy mogą się więc spodziewać kaskadowych kontroli oraz zmienionej organizacji ruchu w okolicach cmentarzy.

Mając na uwadze wzmożone patrole i parkingowe trudności warto więc wyjechać z domu odrobinę wcześniej. Pamiętajmy też, że niestosowanie się do poleceń policjanta może nas sporo kosztować. Podobnie zresztą, jak pozostawienie samochodu w niedozwolonym miejscu. Policja zapowiada, że samochody utrudniające ruch (czyli także te, które zastawiają inne) będą usuwane na koszt właściciela.

Apelujemy wiec do wszystkich wyruszających na drogi w tym okresie o rozwagę oraz wyrozumiałość dla drogówki, która w trosce o nasze zdrowie i życie, czasami może poutrudniać trochę te ostatnie.

TUTAJ motoryzacja jakiej nie znacie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje