Reklama

Koniec z jazdą na dopalaczu

Będą zmiany w prawie, które pozwolą policjantom sprawdzać, czy kierowcy nie prowadzą po dopalaczach - deklaruje w rozmowie z RMF FM minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Obecnie - ci, którzy po dopalaczach siadają za kółkiem - są praktycznie bezkarni. Policjanci nie mają jak sprawdzić, czy kierowcy są pod wpływem substancji odurzających.

Reklama

Zapis o kontroli kierowców ma być dodany do już przygotowanych przepisów zabraniających reklamy dopalaczy. Jeszcze w tym tygodniu Krzysztof Kwiatkowski ma na ten temat rozmawiać z policjantami. Idea jest taka, by kontrole objęły wszystkich kierowców.

"Te przepisy, które obecnie obowiązują trzeba absolutnie uzupełnić w zakresie możliwości przeprowadzania obowiązkowego badania na obecność tego typu substancji w organizmie kierowcy" - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

To, jak będzie dokładnie brzmiał prawniczy zapis, ma się wyklarować po spotkaniach z policją. Niestety, jak w przypadku wszystkich przepisów o dopalaczach, można się spodziewać, że właśnie napisanie odpowiedniej i precyzyjnej formułki będzie największym problemem...

INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje