Reklama

Ciężarówką pod lokomotywę

Kierowcy ciężarówek czują się na drogach bardzo pewnie. Spora masa ich pojazdów powoduje, że dopiero kolizja z inną ciężarówką może stanowić poważne zagrożenie.

Jednak są pojazdy, w zderzeniu z którymi ciężarówka gnie się i łamie niczym samochód osobowy wjeżdżający pod tira. Mowa o pociągach.

Jeden z naszych czytelników znalazł się z aparatem na miejscu zderzenia wywrotki mana z pociągiem towarowym. Doszło do tego na niestrzeżonym przejeździe w Koziegłowach koło Poznania. Szczęście w nieszczęściu, że nieuważny kierowca zdążył wyskoczyć z kabiny, zanim lokomotywa uderzyła w samochód. Co ciekawe, w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości pociągów do 25 km/h...

Reklama

Widać, że potężna wywrotka została dosłownie zmiażdżona przez lokomotywę. Sama lokomotywa pozornie nie ma wielkich uszkodzeń, natomiast warto dodać, że leży tyłem do kierunku jazdy, czyli uderzenie spowodowało jej obrócenie o 180 stopni!

Zdjęcia, które prezentujemy w galerii, zostały zrobione w dniu wypadku i nazajutrz rano. Widać na nich postęp prac przy likwidacji skutków zderzenia. Lokomotywę podparto, zaś uszkodzone torowisko zostało zdemontowane i przygotowano nasyp pod położenie nowego.

Niech te zdjęcia będą ostrzeżeniem przed tym, co może się stać, gdy nieuważnie wjedziemy na tory. Zawsze - również na przejazdach strzeżonych - trzeba się upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy