Reklama

Bonanza ma moście

Chciałabym prosić o ... właśnie w sumie nie bardzo wiem jak to nazwać. Jestem mieszkanką warszawskiego Bródna. Codziennie by dostać się do pracy muszę pokonać sławetny most Grota-Roweckiego i właśnie w tym miejscu zaczynają się schody.

Jakiś czas temu na nitce w kierunku Bródna zdarzył się wypadek , kierowca wjechał w ludzi stojących na przystanku. Napisano, że pędził około 100 km/h. Więc właśnie nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nikt na tym moście nie jeździ wolniej! Zwróciłam uwagę, że pomimo wypadku kierowcy nie zdejmują nogi z gazu w tej okolicy - przeciwnie wciskają do dechy a jak spróbujesz jechać przepisowo „Miej Cię Boże w opiece” - miganie długimi zajeżdżanie drogi etc. To tylko kilka z przykładów pomysłowości kierowców.

Reklama

Powiem szczerze, nie zauważyłam by od momentu wypadku stał w tym miejscu chociaż raz patrol Policji z radarem! Więc kto zwolni?

Teraz drugie z dziwnych zjawisk. Jak każdy wie most Grota przyjmuje co rano natężenie ruchu o zawrotnej masie i 

liczbie aut. Zauważyłam dziwny proceder, który powoduje, że jazda przez ten most równa jest drodze przez mękę o każdej porze.

Otóż kierowcy autobusów - nie wiem czy mają taki przykaz ale po wjeździe na most ze ślimaka prowadzącego z Bródna, bezczelnie pakują się na lewy pas! Dlaczego bezczelnie?

Otóż ruch rano i tak jest utrudniony i nikt nie osiąga tam prędkości powyżej 40 km/h więc pytam co na celu ma akcja dywersacyjna?

Tym bardziej, że sposób wjazdu na lewy pas przypomina bonanzę! Przecież autobus ma pierwszeństwo! Cóż z tego, że może komuś wjechać w bok on wrzuca kierunkowskaz i hola! A samochody? Przecież on mniejszy może gwałtownie hamować powodując niebezpieczeństwo. Chciałam sama zadzwonić do ZTM, ale na pewno Państwo wiedzą jakie przebicie ma osoba, która nikogo nie reprezentuje!

Może ktoś zlituje się nad tysiącami mieszkańców Bródna i Białołęki i ułatwi im jazdę przez most, którego przejazd i tak co rano przypomina drogę krzyżową?

To list jaki otrzymała nasza redakcja dzisiaj rano od Czytelniczki z Warszawy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wiem | Bonanza | most | most Grota-Roweckiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje