Używany nie znaczy zużyty. Podpowiadamy, jak znaleźć auto z pewnej ręki

Zakup dobrego używanego samochodu nie należy do łatwych zadań. Na kupujących auta z drugiej ręki czyha wiele pułapek, a często nie mamy wiedzy lub czasu, by gruntownie sprawdzić model, który nas interesuje. Pomocne w zakupie sprawdzonej „używki” okazują się serwisy sprzedaży oferujące sprawdzone auta używane z gwarancją. Dzięki nim ryzyko, że wbijemy się na „minę”, spada niemal do zera.

Choć rynek samochodów używanych jest bardzo bogaty, znalezienie modelu, który z jednej strony będzie dobrze się prezentował, z drugiej - pozostanie w zadowalającym stanie technicznym, jest niezwykle trudne. Do tego dochodzą liczne pułapki, w które (z braku wiedzy bądź czasu) możemy wpaść. Nieuczciwi sprzedający, ukrywający drogie w naprawach usterki i niefachowe naprawy powypadkowe, cofający liczniki i próbujący sprzedać nam samochód powyżej jego wartości... Jest tego naprawdę sporo. Na rynku wtórnym nie brakuje również "okazji", na które trzeba uważać równie mocno. Wszystko to nie znaczy jednak, że zakup dobrego auta z drugiej ręki jest niemożliwy. Z pomocą przychodzą salony sprzedaży aut używanych, takie jak VWFS STORE. A o tym, że wciąż chcemy kupować "używki", świadczy choćby badanie "Portfele Polaków pod lupą".

W pandemii Polacy wciąż kupują samochody

Chęć zakupu samochodu w roku 2021 zadeklarowało 46 proc. ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu "Portfele Polaków pod lupą", przeprowadzonego na zlecenie Volkswagen Financial Services. Aż 58 proc. z nich planuje sięgnąć po auto używane.

Naprzeciw osobom, które szukają pewnych aut z drugiej ręki wychodzi otwarty z początkiem marca w Warszawie VWFS STORE, czyli pierwszy salon samochodów używanych Volkswagen Financial Services. Właśnie tam można bezpiecznie kupić krajowe poleasingowe auto - oferta dostępna jest również online na store.vwfs.pl, gdzie nie ruszając się z fotela, można zapoznać się z ofertą, stanem auta oraz wykonać kalkulacje dla różnych opcji zakupu. Takie punkty sprzedaży cieszą się coraz większą popularnością, również dlatego, że możemy w nich skorzystać z różnych form finansowania samochodu, dzięki którym co miesiąc płacimy stosunkowo niewielką kwotę, a kupno samochodu pozbawione jest ryzyka. Dzięki pewnemu stanowi technicznemu i rocznej gwarancji unikamy bowiem niespodziewanych kosztów.

 - Oferta finansowania samochodów dostępnych w VWFS STORE ma podobny mechanizm do rozwiązań wprowadzonych przez Volkswagen Financial Services już ponad sześć lat temu: kredytu i leasingu z niskimi ratami na nowe samochody. Oznacza to, że w trakcie trwania umowy spłacamy jedynie sumę odpowiadającą utracie wartości auta w tym okresie. Dodatkową zaletą jest to, że po zakończeniu kontraktu oddajemy auto do dealera i po podpisaniu  kolejnej umowy możemy wyjechać kolejnym, młodszym kilkulatkiem - tłumaczy Jakub Rosłon, manager salonu VWFS STORE w Warszawie.

W salonie nie tylko nowe

VWFS STORE zrywa z mitem, że w salonie można kupić wyłącznie samochody nowe. VWFS STORE oferuje auta kilkuletnie, ale sprawdzone pod względem technicznym, z udokumentowanymi przeglądami i naprawami przeprowadzanymi w ASO oraz z potwierdzonym przebiegiem i za rozsądną cenę. Do tego dochodzi gwarancja i wspomniana już rata - nawet o połowę niższa rata niż w tradycyjnym finansowaniu.  Jej wysokość zależy od wysokości wkładu własnego (od 0 do 30 proc. wartości auta), długości umowy (24, 36 lub 48 miesięcy) oraz o sposobie zakończenia umowy. Tak więc do wyboru mamy:  zwrot samochodu do dealera i zmianę na nowszy model, kontynuowanie spłat kolejnych rat lub jednorazową spłatę i wykup samochodu na własność.

Dla przykładu SEAT Toledo z roku 2017, z przebiegiem 155 908 km dostępny jest w cenie 38 900 zł brutto. Rozkładając to na 36 rat i przy 10-proc. wkładzie własnym miesięczna rata dla klienta indywidualnego wyniesie 579 zł. Równie atrakcyjnie prezentuje się oferta dla firm. Choćby SKODA Octavia kombi z roku 2018 z przebiegiem 132 161 km o wartości 44 635 zł netto. Przy 30-proc. wkładzie własny i 24 ratach miesięczna wyniesie 523 zł.

Rynek wtórny to prawdziwe pole minowe dla kupujących. Zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień nie interesują się motoryzacją, a od samochodu oczekują jedynie, by nie generował niespodziewanych kosztów i bezawaryjnie dowoził ich z punktu A do B. Miejscem, gdzie można kupić samochód bez zbędnego ryzyka i w korzystnej cenie jest VWFS STORE - to pewne i sprawdzone auta używane dla firm i osób prywatnych. Do tego dostępne do odebrania "od ręki", bez skomplikowanych i niejasnych procedur oraz ukrytych kosztów.

Prezentacja partnera

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy