Reklama

Sivax izana

Japońskie biuro projektowe Sivax zawsze w Paryżu prezentuje jedną ze swoich nowości. Dwa lata temu był to streetster II xtile, a cztery lata temu - streetster kira.

Tym razem zaprezentowano concept o nazwie izana. Pojazd ma 4.71 m długości, 1.95 szerokości i 1.45 wysokości. Rozstaw osi to 2.85 m.

Według zapewnień producenta stylizacja izany łączy cechy charakterystyczne dla japońskiego desingu z nowoczesną sylwetką coupe. Europejczycy mogą doszukać się pewnych podobieństw z alfą brera, zaś Amerykanie - z chryslerem crossfire.

W prototypie zastosowano tylne koła większe od przednich co ma stanowić nawiązanie do tradycyjnego japońskiego sposobu transportu, czyli... rikszy.

Na uwagę zasługują również otwierane do góry drzwi.

Firma - tradycyjnie już - nie ujawniła żadnych danych technicznych. Zapewne dlatego, że izana stanowi tylko próbkę możliwości stylistycznych i nie jest w pełni funkcjonalnym samochodem.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy