Reklama

Posłaniec Mercury

Amerykańska marka Forda - Mercury, zaprezentowała na salonie NAIAS w Detroit koncepcyjny pojazd nazwany Messenger (posłaniec). Pojazd przyszłości wyraźnie nawiązuje do przeszłości Forda i do jego słynnych modeli Cougar II z 1964 roku, który powstał na bazie wyścigowej Cobry 289 oraz innego auta prezentującego podobną linię nadwozia - GT40.

Mercury Messenger absolutnie nie jest kopią Cougara II, jednak posiada wiele elementów przypominających tamten pojazd. Ukośne tylne słupki, charakterystyczne przednie i tylne zderzaki oraz wyloty powietrza umieszczone za przednimi nadkolami, tworzą podobne, silne i zwarte nadwozie. Auto wyposażono w 4,6-litrowy silnik V8 dysponujący mocą 460 KM. TUTAJ mini-galeria Messengera.

Wnętrze "posłańca" jest może nieco surowe, prezentuje jednak trendy typowe dla aut przyszłości, z ergonomicznym rozmieszczeniem przełączników i czytelnymi wskaźnikami. Do wykończenia niektórych elementów posłużyły wysokiej klasy materiały, w tym ciemnoniebieska skóra.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | Mercury

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy