Reklama

Piaskowski i jego coupe

W 1990 roku koreański Hyundai założył w USA ośrodek projektowy California Design Center zajmujący się stylizacją. Rok temu wspólnie z Kią, kosztem 30 mln. dolarów otworzył kolejną tego typu placówkę w kurorcie Irvine. Zatrudnia ona 100 pracowników, a szefem designu jest ... Joel Piaskowski.

Załoga składa się z doświadczonych stylistów i konstruktorów, mających na swoim koncie takie modele, jak Santa Fe, HCD 6 i 7 oraz KCD-1/Slice. Pierwszym całkowicie zaprojektowanym w Irvine pojazdem koncepcyjnym jest model HCD8, który po pewnych modyfikacjach może zastąpić wytwarzanego obecnie Hyundaia Coupe.

Niezależnie od tego czy tak się stanie, czy też nie, prototypowe Coupe 2+2 przygotowane na salon samochodowy w Detroit już spotkało się ze sporym zainteresowaniem, choć kształt niektórych elementów wzbudzał kontrowersje.

By uzyskać ciekawszą sylwetkę, rozstaw osi zwiększono o 10 cm (do 263 cm) wydłużając nadwozie między przegrodą czołową a osią przednich kół. To wpłynęło też na długość maski, pod którą poprzecznie mieści się silnik V6-2,7 wraz z 6-biegową przekładnią. HCD8 toczący się na kołach 255/40-19, odznacza się wymiarami: 433x182x139,5 cm. (AutoRok)

Reklama

TUTAJ foto-galeria prototypu Hyundaia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: galeria | coupe

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy