Reklama

Japoński pakunek z otwartym dachem

Na ubiegłorocznym salonie samochodowym w Tokio Mitsubishi zaprezentowało niewielki samochód koncepcyjny nazwany SUP (Sport Utility Pack), którego przeznaczeniem były zatłoczone ulice miast. Zbliżają się kolejne wielkie targi motoryzacyjne (Detroit 12-21 stycznia) co oznacza, że nadeszła najlepsza okazja do zaprezentowania kolejnego japońskiego prototypu. Tym razem będzie to SUP Cabriolet, pojazd jeszcze bardziej wyszukany, pełen dynamizmu i oferujący wiele radości podczas jazdy oraz poczucie wolności.

SUP Cabriolet to typowy samochód przyszłości. Dziś długi, opadający dach, drzwi obite z zewnątrz drewnopodobnymi materiałami i nowoczesny wystrój wnętrza może budzić uśmiech na twarzach. Jednak ani się obejrzymy, a takie samochody staną się codziennością i setki podobnych mijać będziemy beznamiętnie na naszych drogach.

We wnętrzu koncepcyjnego kabrioletu Mitsubishi znajdziemy tapicerkę wykonaną z wodoodpornych materiałów. Pod jego maską skrywa się natomiast ekologiczny napęd hybrydowy rozłożony na wszystkie cztery koła w systemie all-wheel-drive. Mechanizm jest wynikiem połączenia silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa i nowoczesnej jednostki elektrycznej napędzającej koła przedniej osi. Kompaktowe wymiary auta i niewielki ciężar układu napędowego pozwoliły projektantom z Mitsubishi na stworzenie zupełnie płaskiej podłogi, a co za tym idzie na uzyskanie dużej przestrzenią we wnętrzu pojazdu. Nadwozie gwarantuje wygodną podróż dla czterech pasażerów.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dachy | targi motoryzacyjne | mitsubishi

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy