Reklama

Ford Edge, czyli nowy SUV dla Europy!

Na organizowanym przez Forda cyklicznym pokazie dla prasy i przedstawicieli handlowych o nazwie "Go Further" w Barcelonie, po raz pierwszy w Europie zaprezentowano m.in. nowy model o nazwie Edge.

Koncepcyjne auto mieliśmy okazję zobaczyć kilkanaście dni temu na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles. Samochód to zapowiedź nowej generacji SUV-a, który dobrze znany jest już na rynku północnoamerykańskim. Auto będzie pojazdem globalnym, a więc trafi również do Europy.

Forda Edge prezentował dziennikarzom sam Jim Harley - wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford Motor Company. Edge, będzie pierwszym dużym, luksusowym SUV-em marki Ford w Europie oraz jednym z 25 globalnych modeli, które firma planuje wprowadzić na rynek do 2017 roku.

Reklama

Przedstawiciele Forda nie ukrywają, że liczą na duże zainteresowanie klientów w Europie argumentując, że aż 70 proc. nabywców decydujących się na model S-Max wybiera auto w najbogatszych wersjach. Udział aut klasy SUV w rynku nowych aut na Starym Kontynencie wzrósł w ostatnich latach z 6,5 do 12 proc. Wg analityków Forda do 2018 roku sprzedaż tego typu pojazdów w Europie wzrośnie o kolejne 22 proc.

Koncepcyjny Edge to nie tylko zapowiedź nowych trendów stylistycznych. Pojazd można również traktować jako pokaz nowoczesnych technologii, które wkrótce pojawią się na wyposażeniu popularnych modeli marki. Auto ma na pokładzie m.in. system automatycznego parkowania, który może być obsługiwany z pilota. Chodzi o to, by - po znalezieniu ciasnego miejsca parkingowego - pasażerowie mogli wygodnie opuścić samochód, który następnie sam zaparkuje. Inżynierowie Forda pracują również nad systemami wykrywania przeszkód i automatycznego zatrzymania pojazdu.

A jakich nowości można jeszcze spodziewać się w salonach Forda? Już pod koniec przyszłego roku zadebiutuje nowa generacja Forda Mondeo. W tym samym czasie zostanie wprowadzony do sprzedaży Focus po liftingu.

Natomiast w czerwcu pojawi się Fiesta RED, która napędzana będzie silnikiem 1.0 EcoBoost o mocy 140 KM. Z kolei do 2015 roku trzeba będzie poczekać na nowego Forda Ka, który będzie pojazdem globalnym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ford | Ford Edge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy