Reklama

Jeep Renegade

Jeep Renegade to najmniejszy crossover SUV w gamie marki. /materiały prasowe
 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2014

Jeep Renegade to najmniejszy crossover SUV z segmentu I, produkowany przez amerykańską markę Jeep. Jego projekt powstał we współpracy z Fiatem. Charakterystyczna dla Jeepa krata z siedmioma szczelinami i okrągłymi reflektorami, nawiązuje do terenowego Wranglera.

Historia Jeepa Renegade

Jeep Renegade po raz pierwszy zadebiutował w 2014 roku w Genewie i słusznie można tu doszukiwać się nawiązań do pojazdu o tej samej nazwie z 2008 roku. Nadwozie oparte jest na płycie podłogowej, z której korzysta też Fiat 500X

Renegade na przestrzeni lat przeszedł kilka faceliftingów. Był oferowany zarówno w konfiguracjach z napędem na przednie koła, jak i na cztery koła, a także z różnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. 

Podstawowe silniki Renegade to wolnossący układ benzynowy o pojemności 1.6 l. i mocy 110 KM oraz diesel MJD: również o pojemności 1.6 l., ale o mocy 120 KM. 

Jego wygląd zewnętrzny charakteryzuje się nowoczesną stylistyką inspirowaną kultowymi modelami Jeepa – Wranglerem i Cherokee, a wnętrze jest przestronne i wygodne. 

Jeep Renegade – generacje Renegade

Pierwsza generacja Jeep Renegade produkowana jest od 2014 roku do dziś. W ciągu tych ośmiu lat bryła pojazdu ulegała kolejnym ewolucjom. Największe zmiany nastąpiły w 2018 i 2022 roku, jednak ta późniejsza dotyczyła tylko samochodów produkowanych na rynek brazylijski. 

W 2020 roku producent wprowadził do oferty wersję hybrydową o nazwie 4Xe, wyposażoną w silnik benzynowy o pojemności 1,3 GSE, który napędza koła przednie, działający razem z silnikiem elektrycznym, który napędza koła tylne o łącznej mocy 240 KM.

Jeep Renegade – dane techniczne 

 • Jeep Renegade I – pojemność silnika od 1.0 do 2.0 l. o mocy od 96 do 185 KM oraz hybryda 1.3 l. o mocy 190 i 240 KM; napęd przedni lub 4x4; 5- i 6-biegowa manualna, 9-biegowa automatyczna, 6-biegowa dwusprzęgłowa automatyczna DDCT skrzynia biegów.

Jeep Renegade – opinie kierowców 

Jeep Renegade jest niezwykle popularnym pojazdem i trudno się temu dziwić! Oferuje doskonałe połączenie stylu, komfortu oraz możliwości terenowych. Kierowcy są pod wielkim wrażeniem wszechstronności i niezawodności Jeepa Renegade. 

Jego imponujące możliwości terenowe, dzięki napędowi 4x4 i wytrzymałej konstrukcji, sprawiają, że jest to doskonały wybór dla tych, którzy lubią czasem zjechać z solidnej, utwardzonej szosy. Poza tym, wbrew pozorom, auto jest zaskakująco przestronne.

Wiadomości

 • Jeep Renegade oraz Compass e-Hybrid - elektryfikacja w toku

  Jeep Renegade oraz Compass e-Hybrid - elektryfikacja w toku

  Czwartek, 17 marca 2022 (12:02)
  Zmierzając powoli w kierunku pełnej elektromobilności, Jeep rozszerza gamę modeli wyposażonych w układy hybrydowe, poczynając od tych najtańszych. Zarówno Renegade jak i Compass dostępne...
 • Jeep wprowadza napęd e-Hybrid dla modeli Renegade i Compass

  Jeep wprowadza napęd e-Hybrid dla modeli Renegade i Compass

  Piątek, 21 stycznia 2022 (06:50)
  Jeepy Renegade i Compass z napędem hybrydowym HEV wchodzą do europejskiej sprzedaży. Za napęd obu aut odpowiada 1.5-litrowa jednostka spalinowa połączona z wydajnym silnikiem elektrycznym.
 • Jeep Renegade Trailhawk - do miasta i w teren

  Jeep Renegade Trailhawk - do miasta i w teren

  Poniedziałek, 30 grudnia 2019 (08:58)
  Jeep Renegade to samochód zaliczany do stale rosnącego segmentu niewielkich SUVów i crossoverów. Na tle konkurencji samochód jednak mocno się wyróżnia.
 • Reklama

 • Jeep Renegade hitem w Europie​

  Jeep Renegade hitem w Europie​

  Piątek, 16 grudnia 2016 (11:35)
  Chociaż słysząc o tworzeniu otwierającego cenniki modelu bazującego na podzespołach Fiata fani Jeepa pukali się w czoło, pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!
 • Jeep Renegade Night Eagle - test

  Jeep Renegade Night Eagle - test

  Piątek, 30 września 2016 (09:57)
  Producenci samochodów, dążąc do zwiększenia zainteresowania swoimi produktami, wprowadzają na rynek, specjalne, limitowane edycje swoich modeli. W podobny sposób postąpił Jeep, który...
 • Jeep Renegade 75th Anniversary - test

  Jeep Renegade 75th Anniversary - test

  Piątek, 30 września 2016 (09:00)
  ​Gdy w 1941 roku armia amerykańska otrzymała pierwsze samochody terenowe Willys MB, nikt nie zdawał sobie sprawy, że właśnie rodzi się nowa marka samochodów, a okrągłe reflektory z...
 • Reklama

 • Jeep Renegade – jak sobie poradzi na bezdrożach?

  Jeep Renegade – jak sobie poradzi na bezdrożach?

  Środa, 20 maja 2015 (02:00)
  Zabieramy najmniejszego z Jeepów na bezdroża i sprawdzamy czy nie zatracił genów swoich terenowych przodków.
 • Jeep Renegade – wyruszamy w trasę

  Jeep Renegade – wyruszamy w trasę

  Środa, 20 maja 2015 (01:00)
  Kompaktowe SUVy w większości przypadków użytkowane są w mieście. Postanowiliśmy jednak sprawdzić jak Jeep Renegade będzie się czuł w dłuższej trasie.