Reklama

Suzuki SX4 S-Cross – multimedialne nowości

Jedną z najważniejszych zmian w niedawno zmodernizowanym Suzuki SX4 S-Cross jest nowy system multimedialny. Sprawdzamy jego możliwości.

Zupełnie nowy system multimedialny został zgrabnie wkomponowany w deskę rozdzielczą Suzuki SX4 S-CROSS. Ramka otaczająca 7-calowy ekran dotykowy przypomina lakier fortepianowy, co nadaje całości eleganckiego wyglądu i dobrze komponuje się z konsolą środkową. Sam wyświetlacz jest czytelny i responsywny, zaś menu logicznie rozplanowano, dzięki czemu nie sprawia problemów z obsługą, nawet podczas pierwszego z nim zetknięcia się.

Reklama

Uwagę zwraca fakt, że system został pozbawiony fizycznych przycisków oraz pokręteł. Z prawej jego strony jednak pojawiły się dotykowe przełączniki, pozwalające na przykład na powrót do głównego ekranu czy też przejście do opcji. Dotykowo sterujemy również głośnością, co bywa niewygodne, kiedy chcemy szybko przyciszyć, albo pogłośnić muzykę. Suzuki sprytnie to jednak rozwiązało ten problem - możemy po prostu przesunąć palcem w górę lub w dół po wyznaczonym polu, aby szybko dostosować głośność.

Sam ekran został podzielony na cztery obszary, pozwalające nie tylko na wybieranie poszczególnych funkcji, ale także na ich podgląd. Widzimy na przykład czy nasz telefon jest połączony, albo jakiej stacji radiowej słuchamy, bez konieczności zagłębiania się w menu.

Pierwszy kafel do multimedia - zarządzamy tutaj muzyką i źródłami, z których pochodzi (radio, płyta CD, USB oraz Bluetooth). Druga ćwiartka ekranu to informacje na temat podłączonego telefonu poprzez Bluetooth, z kolei trzecia to system nawigacji 3D.

Ostatni z kafelków natomiast, to opcje do integracji smartfona z SX4 S-CROSSEM. Kiedy połączymy swoje urządzenie przez łącze USB będziemy mieli możliwość korzystania z wybranych aplikacji, na przykład map, czy też muzyki. Użytkownicy telefonów z systemem iOS mogą do tego celu wykorzystać funkcję Apple CarPlay.

Alternatywą (na przykład dla kierowców korzystających ze smartfonów z system Android)  jest MirrorLink, którego zasada działa jest podobna i również umożliwia na korzystanie z aplikacji z telefonu poprzez ekran systemu multimedialnego.

Wart odnotowania jest też fakt, że system multimedialny wcale nie wymaga słonych dopłat. Należy do seryjnego wyposażenia wszystkich odmian SX4 S-CROSS, poza bazową. Z kolei nawigację otrzymamy bezpłatnie w dwóch z czterech wersji modelu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje