Reklama

Tesla Cybertruck - jeszcze jej nie ma, a już podrożała

Wygląda na to, że Tesla Cybertruck będzie pierwszym samochodem, który podrożeje... zanim trafi na rynek.

Poza futurystycznym wyglądem i obiecywanymi walorami użytkowymi Tesla Cybertruck miała mieć jeszcze jedną zaletę dla klientów - niską cenę wersji bazowej. Miała, ale ze słów Elona Muska wypowiedzianych podczas ostatniego zgromadzenia akcjonariuszy można wywnioskować, że mieć nie będzie. Ale od początku.

Tesla Cybertruck miała kosztować od 39.9 tys. USD

W listopadzie 2019 roku Tesla opublikowała cennik i rozpoczęła zbieranie zamówień oraz zaliczek na elektrycznego pickupa Cybertruck. Opublikowana wtedy cena minimalna, za wariant z jednym silnikiem, wynosiła 39 900 USD.  W październiku 2021 roku ta cena została usunięta, jednak klienci do końca mieli nadzieję, że to nie ma znaczenia, bo Elon Musk nadal przyjmował 100 USD opłaty rezerwacyjnej za samochód i obiecywał, że jego produkcja ruszy w tym roku.

Reklama

Tesla Cybertruck - nie wiadomo kiedy powstanie

Tymczasem nadszedł sierpień 2022 roku, a nadal żaden klient nie odebrał swojej Tesli Cybertruck. Na ostatnim zebraniu akcjonariuszy Elon Musk został zapytany o to, kiedy zostanie opublikowany ostateczny cennik Cybertrucka oraz czy klienci, którzy już zdążyli zamówić najtańszy wariant pickupa Tesli, dostaną swoje auta w pierwotnej cenie.

Tesla Cybertruck - i nie wiadomo, ile bedzie kosztować

W odpowiedzi Elon Musk stwierdził, że ceny i specyfikacje modelu będą się różnić od tych pierwotnie zakładanych, a jako jeden z powodów takiej sytuacji podał rosnącą inflację. Można więc założyć, że Tesla Cybertruck w wersji podstawowej przekroczy cenę 40 tys. USD. 

Jak dokładnie będzie wyglądał cennik i w jakich wariantach powstanie Cybertruck? I kiedy w ogóle wyjadą z fabryki pierwsze egzemplarze? Tego Elon Musk nie ujawnił.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla Cybertruck

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy