Reklama

Przejadą 300 000 km w 3 lata - nowa elektryczna flota w Warszawie

​Warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) wynajął cztery elektryczne Renault Zoe E-Tech. Auta wykorzystywane będą m.in. do nadzorowania stanu dróg oraz kontroli czystości chodników czy przystanków.

Cztery zeroemisyjne pojazdy Renault ZOE E-Tech wynajęte zostały na okres 36 miesięcy. Pierwsze elektryki we flocie ZOM mają przejechać rocznie 100 000 km, co oznacza, że każdy z pojazdów pokonać powinien rocznie nie mniej niż 25 000 km.

Dzięki podpisanej umowie na wynajem Renault ZOE E-Tech warszawski ZOM spełni wymogi Ustawy o elektromobilności, która nakłada na jednostki publiczne obowiązek posiadania we flotach 10% pojazdów z napędem zeroemisyjnym.

Przetarg na wynajem samochodów wygrał Arval Service Lease Polska z Grupy BNP Paribas. To jedna z pierwszych firm, która przystąpiła do ścieżki leasingowej rządowego programu "Mój Elektryk" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Flota elektrycznych Renault Zoe pomoże w nadzorowaniu warszawskich ulic, chodników i przystanków

Reklama

Dzięki tej dotacji Zarząd Oczyszczania Miasta oszczędzi niemal 110 000 zł brutto, a więc równowartość jednego z wynajmowanych elektryków. Miesięcznie przedkłada się to na niższą ratę najmu o ponad 600 złotych miesięcznie dla każdego z wynajętych samochodów.

Nowymi elektrykami będą jeździć kontrolerzy ZOM, którzy całodobowo monitorują stołeczne ulice pod kątem czystości i weryfikują jak firmy porządkowe wywiązują się ze zleconych zadań.

Ponadto zimą pracownicy w Renault ZOE będą kontrolować warunki panujące na drogach, aby podejmować decyzje o wysłaniu na stołeczne ulice pługoposypywarek.

Zeroemisyjne auto wyposażone jest w baterię o pojemności 52 kWh. Według deklaracji producenta Renault ZOE E-Tech pozwalać ma na przejechanie do 395 km według cyklu WLTP (ang. Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure), który obejmuje w 57 proc. dystansu jazdę po mieście, w 25 proc. jazdę podmiejską oraz w 18 proc. poruszanie się autostradzie.

***

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy