I.D. BUZZ - elektryczna przyszłość VW

Wszyscy o nich mówią, ale w sprzedaży jest ich niewiele, zaledwie kilka modeli i to z miejskim zasięgiem. Jednak wkrótce samochody elektryczne mają wzmocnić swoją pozycję. Również dzięki Volkswagenowi, który zapowiedział, iż w 2020 roku do sprzedaży trafi auto elektryczne o "normalnym" zasięgu i za "normalne" pieniądze. Co to znaczy?

Przedsmak elektrycznego samochodu daje e-Golf. Jednak to dopiero początek elektrycznej rewolucji. Znacznie ciekawszy jest koncepcyjny model I.D. BUZZ, który można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce na targach Poznań Motor Show. Van z napędem elektrycznym to pierwsze auto z rodziny I.D., który wyznacza nową drogę Volkswagena.

Reklama

Podobnie jak pozostałe modele rodziny I.D, BUZZ już za kilka lat trafi do produkcji seryjnej. Samochód, jak i inne z serii I.D. będzie zbudowany na nowej, skonstruowanej na potrzeby samochodów elektrycznych platformie MEB.

Akumulatory i układ napędowy w I.D. BUZZ są umieszczone w podłodze, nad nimi znajduje się przestronna kabina, która zapewnia sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Zasięg I.D. BUZZ na jednym ładowaniu wynosi ok. 600 km.

Zamiast Golfa

Jednak na początek do seryjnej produkcji trafi mniejszy, kompaktowy samochód elektryczny Volkswagena. Jak zapowiadają szefowie Volkswagena, będzie on sprzedawany w cenie dobrze wyposażonego VW Golfa, jednak niewiele będzie go z nim łączyło. To nie kolejna odmiana e-Golfa, a kompletnie nowy samochód, zaprojektowany już jako wyłącznie auto elektryczne. To oznacza, że będzie miał płaską podłogę, zasięg ponad 600 km, możliwość szybkiego ładowania oraz wiele funkcji autonomicznej jazdy.

Koncepcyjne samochody z rodziny I.D. to początek elektrycznej ofensywy Volkswagena. Niemcy planują wprowadzić do 2025 roku aż 30 modeli napędzanych prądem. Elektryfikacja obejmie wszystkie segmenty - od miejskich maluchów po samochody dostawcze. Wszystko po to, by za nieco ponad 10 lat samochody elektryczne stanowiły 1/3 sprzedaży całego koncernu.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje