Reklama

Rynek paliw

Firmom zaczyna brakować paliwa. Jest apel do rządu

Mimo, że największa fala paliwowej paniki już za nami, na stacjach wciąż obowiązuje zakaz tankowania kanistrów. Jak się okazuje, nie ma w tym w przypadku.

Problemy z dostępem do paliwa sygnalizuje coraz większa liczba firm. Limity mogą uderzyć w firmy świadczące usługi komunalne - pisze w piątek "Puls Biznesu".

Jak podkreśla gazeta, koncerny paliwowe wprowadzają ograniczenia w dostępie do paliwa. Przewoźnicy drogowi już alarmowali, że mogą zatankować mniej niż pół baku, co utrudnia im prace i mocno podnosi koszty. Podmioty świadczący usługi w ruchu międzynarodowym muszą tankować ciężarówki na droższych stacjach za granicą. Problemy z dostępem do paliwa mają też firmy budowlane, co grozi opóźnieniem w realizacji inwestycji.

Reklama

Z przypadkami limitowania tankowania paliwa na stacjach spotykają się także firmy świadczące usługi odbioru i zagospodarowania odpadów - zauważa dziennik.

"Obawiamy się wystąpienia reglamentacji dostaw paliwa. Dlatego też przygotowujemy wystąpienie do rządu o traktowanie branży usług komunalnych jak podmiotów z obszaru infrastruktury krytycznej, celem zabezpieczenia tankowania pojazdów. Musimy mieć stabilny dostęp do paliwa, by nie dopuścić do zagrożenia sanitarnego i uniknąć zakłóceń w odbiorze odpadów" - powiedział "PB" przewodniczący rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami Michał Dąbrowski.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw | braki paliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy