Reklama

Volkswagen Castrol Cup 2014

Gosia Rdest: Na prostych byłam bez szans

Ze zmiennym szczęściem w miniony weekend Gosia Rdest ścigała się po torze w Brnie. W sobotę rywalizację utrudniła jej awaria elektroniki w samochodzie. Niedzielny wyścig to już czysty przejazd w trudnych, deszczowych warunkach.

"Czasówka nie do końca przebiegła po mojej myśli.  Parę błędów, które popełniłam nie zaowocowało zbyt wysokim miejscem startowym w wyścigach.  W sobotnim wyścigu towarzyszył mi pech. NO P2P - taką informację zobaczyłam na mojej tablicy po pierwszym okrążeniu, awaria auta właściwie przekreśliła  sobotnią rywalizację.

Już na stracie zawiodła elektronika, nie mogłam użyć żadnego przycisku push-to-pass zwiększającego moc auta o dodatkowe 50 KM. Na prostych byłam bez szans, pozostawało patrzenie na wyprzedzających mnie rywali w mocniejszych samochodach, a potem walka o obronę pozycji. Szkoda wyścigu, zwłaszcza, że czasy okrążeń były niezłe.

Reklama

Po zawodach mechanicy VWCC dokładnie sprawdzili mojego Golfa, niestety okazuje się, że reset push-to-pasów, który nastąpił przy obowiązkowym wyłączeniu i włączeniu silnika tuż przed startem, był po prostu nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, usterką, która wystąpiła pierwszy raz. Sobotnie zawody ukończyłam na 17 miejscu.

W niedzielę pogoda w zasadzie nie zaskoczyła, bo od kilku dni było wiadomo, że deszcz będzie wyzwaniem dla większości kierowców.  Tor w Brnie po deszczu jest bardzo specyficzny, bowiem charakteryzuje się głębokimi cięciami, a podczas opadów nie można stosować wszędzie tej techniki.  Nie jest to moje wymarzone miejsce, jednak pierwszy raz w życiu jechałam w takich warunkach.

Z powodu deszczu przede mną właściwie niewiele było widać i myślę, że każdy kierowca starał się głównie pilnować swojej pozycji.  Dopiero w końcowej fazie wyścigu przestało padać i warunki znacznie się poprawiły.  Trochę niefortunnie straciłam jedno miejsce na ostatnim okrążeniu wyścigu.  Kierowca jadący za mną miał jeden push-to-pass więcej i wykorzystał to na podjeździe pod górę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy