Polskie drogi

"Zwolnij! Jak kocha, to poczeka"

"Zwolnij! Jak kocha, to poczeka" - pod takim hasłem łódzcy policjanci w środowe święto zakochanych będą zwracać uwagę kierowców na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przekraczający prędkość kierowcy dostaną od funkcjonariuszy zapachowe serduszka z hasłem akcji.

- "Zwolnij! Jak kocha, to poczeka" - pod takim hasłem łódzcy policjanci w środowe święto zakochanych będą zwracać uwagę kierowców na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przekraczający prędkość kierowcy dostaną od funkcjonariuszy zapachowe serduszka z hasłem akcji.

Reklama

Zdaniem policji, popularne walentynki to idealny dzień, aby uświadamiać kierowców, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha, lecz także odpowiedzialność. Dlatego, jak przekonują, na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym niż nie dojechać wcale.

"Pośpiech na drodze nie jest wskazany, a bliska nam osoba jak kocha to poczeka. Ważne, aby bezpiecznie dotrzeć do celu" - powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka.

Akcja zostanie przeprowadzona w rejonie skrzyżowania ulic Rzgowskiej i Powszechnej.

Według policji, w województwie łódzkim w 2017 r. przyczyną 24,3 proc. wypadków drogowych była nadmierna prędkość. Wśród spowodowanych nią wypadków zginęło 57 osób, a rannych zostało 1069.

Policja apeluje, aby pamiętać, że nie zawsze dozwolona prędkość jest prędkością bezpieczną. Zwłaszcza zimie pozornie czarna nawierzchnia nie gwarantuje przyczepności i panowania nad pojazdem.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje