Reklama

Polskie drogi

Utknęli między opuszczonymi zaporami... radiowozem

Na pewnym przejeździe kolejowym doszło do nietypowej sytuacji. Pomiędzy jego zaporami utknął policyjny radiowóz.

Na powyższym wideo, widać jak na zabezpieczonym zaporami przejeździe kolejowym stoi policyjny radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi. Nie wiadomo, jak policjanci znaleźli się w takim położeniu i co skłoniło ich do wkroczenia na przejazd pomimo opuszczonych zapór.

Prawdopodobnie funkcjonariusze musieli nagle otrzymać zgłoszenie, co skłoniło ich do wykonania ryzykownego manewru. Mimo, iż sygnały uprzywilejowania zwalniają ich z przestrzegania zasad ruchu drogowe, tak niestosowanie ich musi odbywać się przy zachowaniu szczególnej ostrożności - tutaj najwidoczniej jej zabrakło. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal WWL112.PL, siedzący za kierownicą policjant podlega pod Komisariat Policji Warszawa Targówek i toczy się już wobec niego postępowanie wyjaśniające.

Reklama

Ponadto warto mieć na uwadze, że sytuacja mogła skończyć się tragicznie - droga hamowania pociągu, zależnie od jego prędkości, może przekraczać nawet kilometr! Dziwi też zachowanie funkcjonariuszy, którzy mogli opuścić przejazd, uszkadzając jedynie szlaban, nie narażając się na ryzyko kolizji.

Cała sytuacja zakończyła się jednak szczęśliwie i obyło się bez strat w ludziach oraz w sprzęcie.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | radiowóz | przejazd kolejowy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy