Reklama

Polskie drogi

Śmierć podczas drogowej awantury. Kierowcę wepchnięto pod auto!

22-letni kierowca podczas drogowej awantury wepchnął pod koła przejeżdżającego samochodu 59-letniego mężczyznę. Wepchnięty zginął, a 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 20.00 na trasie krajowej nr 16 koło Laseczna. Na jezdni zatrzymał się 59-letni kierowca osobowego opla, a za nim 22-letni kierowca ciężarowego Mercedesa. Kierowcy wysiedli z samochodów i na jezdni doszło między nimi do szarpaniny. Policja nie ujawnia, co było powodem sporu obu kierowców.

Wepchnął 59-latka pod koła Renault

W trakcie szarpaniny młodszy pchnął 59-latka wprost na maskę omijającego ich Renault. Potrącony mężczyzna, mimo reanimacji, zmarł.

Policja zatrzymała 22-letniego kierowcę pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci. Badania wykazały, że był m.in. pod wpływem marihuany. Materiał zebrany przez funkcjonariuszy dał prokuraturze podstawy do zmiany zarzutu na surowszy - mężczyźnie  przedstawiono zarzut zabójstwa. Poinformował o tym w niedzielę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

Usłyszał zarzut zabójstwa

- Prokuratura Rejonowa w Iławie, po przeanalizowaniu materiału dowodowego, zdecydowała o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowy areszt wobec 22-letniego mężczyzny, który brał udział w piątkowym zdarzeniu na DK16. Mężczyźnie temu przedstawiono zarzut zabójstwa - poinformował prokurator Sławomir Karmowski.

Reklama

Powiedział, że na tym etapie postępowania nie może ujawnić, czy 22-latek przyznaje się do zarzutu. Dodał jedynie, że sąd ma dobę na rozpoznanie wniosku prokuratora i wszystko wskazuje na to, że rozpatrzy go w poniedziałek.

Zgłosił się kluczowy świadek

W niedzielę policja z Iławy poinformowała, że szuka świadków tragicznej szarpaniny. Prośbę o kontakt skierowała przede wszystkim do mężczyzny, który udzielał pierwszej pomocy zmarłemu kierowcy Opla. 

W poniedziałek mężczyzna skontaktował się z policją. - Ten pan, mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, zareagował na policyjną prośbę o kontakt, którą przekazały media - powiedziała oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska. Dodała, że mężczyzna będzie teraz przesłuchany.

Na policję zgłaszają się też inni świadkowie piątkowego tragicznego zdarzenia w Lasecznie. - Każdy z nich będzie przesłuchany, w śledztwie będziemy ustalać szczegółowy przebieg tego tragicznego zdarzenia - zapewniła Kwiatkowska.

Policja cały czas prosi osoby, które widziały to zdarzenie, o kontakt, tel.: 47-73-26-200 (oficer dyżurny w Iławie) lub 608-011-318 (oficer prasowa policji w Iławie).

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drogowa agresja | zabójstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy