Reklama

Polskie drogi

Policyjny dron w akcji! Co cztery minuty rejestrował wykroczenie

We wtorek 18 stycznia policjanci z Lipska (woj. mazowieckie) kontrolowali kierowców z wykorzystaniem drona. W godzinę urządzenie zarejestrowało 15 poważnych wykroczeń.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku kontrolowali skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 747 i powiatowej  nr 3536.

To w tym miejscu w ostatnich miesiącach doszło do kilku wypadków, w których śmierć poniosło dwie osoby a dwie kolejne zostały ranne. Powodem tych zdarzeń było wymuszenie pierwszeństwa.

Podczas akcji w ciągu nieco ponad godziny policyjny dron zarejestrował 17 wykroczeń. Aż 15 dotyczyło kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku STOP.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za niezastosowanie się do znaku B20 grozi mandat w kwocie od 300 zł oraz 2 punkty karne.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policyjny dron | znak STOP | mandaty drogowe

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy