Reklama

Polskie drogi

Policjanci pomogli kolegom z Niemiec. Odzyskany Mercedes

Policjanci drogówki z Żagania i Żar biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc skradzionym w Niemczech mercedesem GLC 220, nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Pościg prowadzony był drogą krajową nr 18 przez granicę w Olszynie. Działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego obu jednostek doprowadziły do zatrzymania uciekającego kierowcy i odzyskania wartego blisko 200 tys.zł. mercedesa.

Reklama

W minioną środę, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał informację o trwającym z kierunku Niemiec pościgu transgranicznym za samochodem marki Mercedes GLC 220. Kierowca tego pojazdu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, którą zamierzali przeprowadzić policjanci z Niemiec.

Gdy prowadzony przez nich pościg wjechał na teren Polski, do działań włączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Powiadomiony o tym zdarzeniu dyżurny z Żagania skierował w rejon drogi krajowej nr 18 policjantów drogówki, którzy dzięki skutecznym działaniom blokadowym i współpracy z funkcjonariuszami z Żar, zatrzymali uciekającego kierowcę.

Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Wrocławia. Wartość zabezpieczonego mercedesa to około 192 tys. zł.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama