Polskie drogi

Na widok tego patrolu kierowcy sami stawali do kontroli

Radomscy kierowcy, którzy byli zatrzymywani do kontroli drogowej, nie kryli zdziwienia, gdyż stróżom prawa towarzyszyła aktualna Miss Polski, Paulina Maziarz.

Na kilkadziesiąt minut parking przy ul. Mierzejewskiego był najbardziej obleganym przez kierowców miejscem w Radomiu. Wszystko za sprawą nietypowego patrolu, który prowadził tam kontrolę. Ale nie ma się chyba czemu dziwić skoro dwóm funkcjonariuszkom z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu towarzyszyła najpiękniejsza Polka 2016 roku.

Reklama

Paulina Maziarz wraz z policjantkami, z okazji Dnia Mężczyzny, postanowiły przypomnieć o zasadach bezpiecznej jazdy. Kierowcy, którzy poruszali się zgodnie z obowiązującymi zasadami byli nagradzani drobnymi upominkami. Na nagrody zasługiwali ci kierowcy, którzy zachowywali się właściwie na drodze, mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, ustępowali pieszym na przejściach, a swoją kulturą na drodze stanowili wzór do naśladowania dla swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

Cały tydzień mazowieccy policjanci przypominają o tym, jak być bezpieczniejszym na drogach województwa. Zaczęło się w środę. Z okazji Dnia Kobiet do kierujących pojazdami oraz pieszych i rowerzystek trafiły kwiaty. 9 marca kobiety w mundurach zajęły się bezpieczeństwem mężczyzn, a do współpracy zaprosiły miss Polski.

Jak podkreślały funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz towarzysząca im Paulina Maziarz: poprzez właściwe zachowanie na drodze, mężczyzna sam może zdecydować, jakim kierowcą chce być, a szczęściem jest samo życie, dlatego warto zapinać pasy, by tego szczęścia nie stracić.

Nie obyło się oczywiście bez wspólnych zdjęć, a akcja "Prawdziwy mężczyzna - odpowiedzialny kierowca" wpisała się w program profilaktyczny "B&N" czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, którego inicjatorem jest KWP zs. w Radomiu i poprzez który mundurowi chcą pokazać, że Policja może kojarzyć się nie tylko z represją, ale przede wszystkim z profilaktyką.

Reklama

Reklama

Reklama