Reklama

Polskie drogi

5 tysięcy złotych za przekroczenie prędkości

Grzywną w wys. 5 tys. ukarał sąd 28-latka, który w rażący sposób złamał przepisy, jadąc 171 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h - poinformował w środę Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Do zatrzymania 28-latka doszło w czerwcu ub. roku na drodze wojewódzkiej nr 132 w pow. gorzowskim. Oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 100 km/h, jadąc swoim volkswagenem wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych.
 
"Policjanci uznali, że za tak nieodpowiedzialną jazdę mandat karny mógłby być niewystarczający i sprawę skierowali do sądu. Ten potwierdził, że wina kierowcy nie budzi wątpliwości i ukarał go najwyższą możliwą w takich przypadkach grzywną w wysokości 5 tys. zł" - powiedział Jaroszewicz.

Dodał, że "piraci drogowi" mający za nic bezpieczeństwo innych użytkowników dróg nie mogą liczyć na pobłażanie i muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.
 
W 2020 r. policjanci z gorzowskiej grypy Speed zatrzymali prawa jazdy niemal 300 kierowców, którzy przekroczyli prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Najczęściej wnioski o ich ukaranie były kierowane do sądu.

Reklama
PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje