Reklama

Polskie drogi

18 tys. zatrzymanych kierowców - grupa Speed podsumowuje 2021 rok

Policjanci z opolskiej grupy Speed podsumowali swoje działania w 2021 roku. Udało im się w tym czasie zatrzymać niemal 18 tys. piratów drogowych.

Działająca od 2019 roku opolska grupa "Speed" podsumowała ubiegły rok. Jak informuje KWP w Opolu, w tym czasie członkowie grupy skontrolowali blisko 25 tysięcy kierowców, z czego niemal 18 tys. zostało przyłapanych na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Zatrzymano prawie 300 praw jazdy, głównie za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h oraz niemal tysiąc dowodów rejestracyjnych pojazdów nie spełniających wymogów technicznych.

Dodatkowo funkcjonariusze wchodzący w skład grupy "Speed" zatrzymywali również sprawców przestępstw. Głównie to pijani kierowcy lub ci, którzy zdecydowali się prowadzić, pomimo cofniętych przez sąd uprawnień lub wbrew wydanemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. Łącznie to ponad 70 osób zatrzymanych za popełnione przestępstwa.

Reklama

oprac. Michał Domański

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy