Reklama

Polskie drogi

172 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę Audi S7, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył prędkość. Wideorejestrator pokazał, że nieoznakowany radiowóz jechał 172 km/h.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu zduńskowolskiego. Na drodze wojewódzkiej numer 473 w miejscowości Szadek, policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem zauważyli szybko jadące Audi S7. By dokonać pomiaru policjanci musieli jechać równie szybko jak Audi - wideorejestrator nagrywa tylko obraz i rejestruje prędkość radiowozu.

W chwili dokonywania zapisu radiowóz jechał z prędkością 172 km/h. 

Za kierownicą Audi siedział 35-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. W rozmowie z mundurowymi tłumaczył że na chwilę zamyślił się i nawet nie zauważył, kiedy  znalazł się na terenie zabudowanym. 

Reklama

Za  swoje nieodpowiedzialne zachowanie polegające na tak znacznym przekroczeniu prędkości policjanci ukarali 35-latka 500zł mandatem karnym, zostały mu również zatrzymane dwa  dokumenty - prawo jazdy za przekroczenie prędkości  i dowód rejestracyjny za  nadmiernie przyciemnione szyby w aucie. 

Dowód rejestracyjny zostanie oddany po usunięciu folii i badaniu technicznym, zaś prawo jazdy - po trzech miesiącach.

***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL