Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Ukradł autem automat do gier i ciągnął go na holu...

24-letni mieszkaniec Jawornika w Małopolsce odpowie za kradzież samochodu i automatu do gier ze stacji paliw. Mężczyzna ciągnął maszynę na lince holowniczej po "zakopiance".

24-letni mieszkaniec Jawornika w Małopolsce odpowie za kradzież samochodu  i automatu do gier ze stacji paliw. Mężczyzna ciągnął maszynę na lince holowniczej po "zakopiance".

Nocny rajd zakończył w areszcie.

Jak poinformował asp. Szymon Sala z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach mężczyzna był pijany - miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Około godziny 3.00 w nocy z poniedziałku na wtorek na stację paliw w Jaworniku podjechał Fiat Ducato, a kierowca podwiązał linkę holowniczą do automatu do gier, stojącego na tyłach stacji w oszklonym miejscu. Gdy samochód ruszył, wyrwał maszynę ze ściany, rozbił szyby pomieszczenia, po czym ciągnąc automat po drodze wjechał na trasę Kraków - Zakopane.

Reklama

Sprawcę próbowali zatrzymać policjanci, ale mężczyzna nie reagował na sygnały i skręcił w jedną z bocznych ulic. "Tam rozpędzony fiat uderzył w ogrodzenie posesji, a potem w drzewo i pryzmę kamieni. Po chwili funkcjonariusze obezwładnili jadącego nim 24-latka z Jawornika, który nie miał prawa jazdy. Okazało się, że samochód, który prowadził, został skradziony tej samej nocy" - poinformował Sala.

Wcześniej - na wysokości myślenickiego cmentarza żydowskiego przy Tarnówce - lina, do której przywiązany był automat do gier pękła i maszyna została unieruchomiona na drodze.

Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna w ten sposób chciał odzyskać gotówkę utraconą w automacie. Straty materialne, które spowodował, są wstępnie szacowne na kilkanaście tysięcy złotych.

Sprawca oprócz zarzutów kradzieży samochodu i kradzieży z włamaniem oraz kierowania samochodem po pijanemu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za sprowadzenie zdarzenia zagrażającego bezpieczeństwu dla życia, zdrowia lub mienia innych osób.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kradzież samochodu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy