Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Kościół poratuje policję? Jest prośba o apel

O zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drogach - zaapelowała Komenda Stołeczna Policji wz. z licznymi przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. List w tej sprawie ma być odczytany w niedzielę w kościołach na terenie Warszawy i okolic.

W przekazanym w czwartek apelu jego autorzy zwrócili się z prośbą do Kościołów: katolickiego, prawosławnego i luterańskiego.

Reklama

KSP zwraca uwagę na to, że nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. "Stołeczni policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących i akcje medialne. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje" - podkreślili autorzy listu.

Policja zaapelowała, by kierowcy, wybierając się w podróż, zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. "W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce policji. Policjanci wyposażeni są w najnowocześniejszy sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i na każde żądanie sprawdzą trzeźwość kierowcy" - napisano.

KSP zachęca do reagowania, kiedy osoba nietrzeźwa siada za kierownicę samochodu lub chce jechać rowerem. "Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, należy niezwłocznie powiadomić policję. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych" - podkreślają autorzy apelu.

"Taka postawa to nasz społeczny obowiązek" - podała policja.

"Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym tak wielką nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu" - aaapelowała policja.

W związku ze zbliżającymi się na Mazowszu feriami zimowymi KSP przypomina o zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom. "Zadbajmy, aby ten okres wypoczynku był okresem spokojnym i bezpiecznym, aby każda podróż była dobrze zaplanowana i prowadziła do celu" - napisali autorzy listu.(

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje