Reklama

Nowoczesne multimedia w nowym Jazzie

Idealny samochód? Przede wszystkim z ekologicznym napędem. Ważny jest także wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo. Kluczowe więc będą użyte w pojeździe nowe technologie. Intuicyjna obsługa, skuteczna łączność oraz możliwość skorzystania ze zdalnych usług – jest samochód, który gromadzi to wszystko?

Poszukiwania samochodu, który będzie idealny do miasta oznaczają konieczność przeprowadzenia dokładnego researchu. Niska emisyjność to coś, czego poszukuje wielu użytkowników. Dokąd się zwrócić? Warto przyjrzeć się samochodom z napędem hybrydowym. Te bowiem nie mają sobie równych, jeżeli chodzi o użytkowanie w przestrzeni dużego miasta. Na szczególną uwagę zasługuje nowy model Hondy Jazz. To właśnie ten samochód będzie dostępny tylko z napędem hybrydowym. Oznaczony całkowicie nową sygnaturą - e:HEV - gwarantuje kierowcom trzy dostępne tryby jazdy. Ale dobre osiągi to nie wszystko co ma do zaoferowania ten model.

Włącz intuicję

Reklama

Prowadzenie samochodu to zajęcie wymagające skupienia. Rozwiązania zastosowane przez japońskiego producenta to szansa na to, aby codzienne zajęcia przebiegały sprawnie i bezproblemowo. Przede wszystkim użytkownik ma do dyspozycji interfejs LCD z ekranem dotykowym. Całość zaprojektowana została w taki sposób, aby w jak najmniejszy sposób rozpraszać uwagę kierowcy. Wystarczy tylko wspomnieć, że czas obsługi elementów sterujących uległ skróceniu aż o 58% (w porównaniu z poprzednim modelem).

Interfejs przywodzący na myśl smartfonową grafikę, możliwość skonfigurowania skrótów do najczęściej używanych narzędzi to tylko ułamek zalet ekranu dotykowego. Za jego pomocą użytkownik ma także dostęp do usług informacyjno-rozrywkowych. Alternatywną możliwością jest także obsługa głosowa. Dodatkowo na ekran można przenieść ekran swojego smartfona - za pomocą Apple CarPlay, Android Auto lub przy pomocy gniazda USB. Warto także napomknąć, że model Jazz posiada hotspot WiFi. 

Porozmawiajmy?

Dotykowe ekrany są już standardowym sposobem obsługi większości urządzeń. Często w samochodach można spotkać się z obsługą niektórych funkcji za pomocą gestów. Nowa Honda Jazz zapewnia jednak "efekt wow" za pomocą poleceń głosowych w systemie Honda Personal Assistant.

Sztuczna inteligencja wykorzystana w systemie pozwala na rozumienie prostych komend. Uruchomienie osobistego asystenta jest niezwykle proste i intuicyjne. Wystarczy bowiem komenda "OK Honda", aby aktywować system. Później wystarczy wydawać polecenia lub zadawać pytania. Nie jesteś pewien czy system rozumie to, co mówisz? Jego reakcje zobrazowane są przez graficzną animację, dzięki czemu interakcja potwierdzona jest wizualnie.

Dzięki kontekstowemu rozpoznawaniu mowy użytkownik zyskuje także łatwiejszy dostęp do usług online. Takie rozwiązanie pozwala na rozmowę przypominającą naturalną interakcję. Sztuczna inteligencja jest w stanie zrozumieć kontekst sekwencji pytań oraz odpowiedzi. Pozwala to także na funkcję wyszukiwania usług, które dostępne są w określonych godzinach.

Bezpieczeństwo? Oczywiście!

Rozmawiając o multimediach nie można zapomnieć o nowoczesnych systemach wsparcia kierowcy. To właśnie dzięki nim możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Japoński producent oferuje użytkownikom systemy, które zbiorczo określane są jako Honda Sensing. Nowoczesne technologie nie tylko chronią osoby znajdujące się w pojeździe, ale także mają za zadanie pomagać kierowcy w prowadzeniu.

W miejskich warunkach dość łatwo o kolizję - rowerzyści, ciasne uliczki, zatłoczone parkingi. System minimalizując skutki kolizji pozwala na automatyczne hamowanie w przypadku wykrycia pojazdów na drodze Jazza. Narzędzie uruchomi się także w przypadku, gdy nasze auto znajdzie na torze kolizyjnym z innym uczestnikiem ruchu. Dzięki wprowadzonym udoskonaleniom możliwe jest także wykrywanie pieszych w nocy.

W przypadku konieczności ruszenia w daleką trasę, kierowca nie zostanie bez odpowiedniego wsparcia. Już standardowe wyposażenie posiada w ofercie tempomat, system utrzymania na pasie ruchu czy narzędzie mające zapobiegać zjeżdżaniu z pasa. Do dyspozycji kierowcy jest inteligentny ogranicznik prędkości czy automatyczne światła drogowe, a także, w wersji Executive, systemy monitorowania martwego pola.

Artykuł powstał we współpracy z Hondą

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama