Reklama

Mercedes klasy A 2012-2018

Tegoroczny MotoAs Interii jest wyjątkowy! Z okazji 20-lecia naszego portalu, organizujemy plebiscyt nie na samochód roku, ale na najważniejszy samochód minionych dwóch dekad. I po raz pierwszy w historii głosując w plebiscycie, możesz codziennie wygrać 20 000 złotych! Zostań tym, któremu Interia przekaże 20 000 zł! Oto jeden z dwudziestu kandydatów, na których głos mogą oddać nasi czytelnicy oraz wyjaśnienie, dlaczego jest on wart tego głosu.

"Nowe rozdanie" - to najpełniejsza charakterystyka tego modelu, jaką zawrzeć można w dwóch słowach. Dwie pierwsze generacje klasy A nie cieszyły się przesadnie dobrą opinią. Pierwsza przezywana była przez blacharzy "durszlakiem". Druga wsławiła się głównie absurdalnymi kosztami eksploatacji wynikającymi z zastosowania nietypowej płyty podłogowej (konstrukcja typu sandwich). Po takich doświadczeniach większość producentów porzuciłaby starą nazwę i odcięła się od "złej famy", jak stało się to chociażby z Oplem Vectrą czy Renault Laguną. Większość, ale nie Mercedes! Czy to Samochód 20-lecia? Zdecyduj już teraz! Oddaj głos i daj sobie szanse na wygranie 20 tys zł. Głosuj!

Reklama

Trzecia generacja Mercedesa klasy A była prawdziwym trzęsieniem ziemi. Samochód całkowicie zerwał z dotychczasową koncepcją. Niepozorny minivan segmentu B o karkołomnej konstrukcji stał się nagle pełnoprawnym kompaktem. I to nie jakimś zwykłym, lecz łączącym w sobie sportowego pazura z urokiem segmentu premium!

Tajemnicą sukcesu jest w dużej mierze sylwetka. Potężna osłona chłodnicy, długa maska, opadająca linia dachu i wyraźnie nakreślone nadkola. Ten samochód naprawdę może się podobać. Do tego nisko położony środek ciężkości, doładowane silniki czy "narwane" wersje od AMG o mocach 360 lub 381 KM. No i wnętrze, które teraz - bardziej niż kabinę ciężarowego Actrosa - przypomina raczej włoskie roadstery... Czy to zasługuje na miano MotoAsa? Jeżeli tak, to ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych>>

Auto okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Kunszt stylistów sprawił, że firma ze Stuttgartu zrobiła ostry zwrot w kierunku zdecydowanie młodszej klienteli nie tracąc przy tym damskiej części nabywców klasy A. Co ważne - nie poprzestano na wyglądzie. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem była też jakość. Pod tym względem to znów mówić można o "starym, dobrym, Mercedesie!" i to nawet mimo faktu, że w bogatszych wersjach znajdziemy ponad 70 modułów elektronicznych odpowiedzialnych za różne funkcje pojazdu. Klasa!

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje