Genewa 2019

10 nowych modeli w trzy lata

Skoda po raz dziesiąty z rzędu została liderem polskiego rynku. Ponad 69 tys. sprzedanych nowych aut w ubiegłym roku to imponujący wynik. Czy sprzedaż zwiększy się, gdy pojawią się auta elektryczne? Globalnie z pewnością tak. W Polsce? Zobaczymy. Jakie nowości rynkowe czekają nas w najbliższym czasie?

Skoda otwiera nowy rozdział w swojej historii. Obok samochodów spalinowych, stawia na motoryzację elektryczną. To duży skok dla marki, która tak naprawdę nie przeszła drogi aut hybrydowych, a z "prądem" ma niewiele wspólnego. Z pomocą przychodzi oczywiście VW.

To na wspólnej platformie MEB budowane będą wszystkie w pełni elektryczne auta całego koncernu. Równo rozłożone akumulatory na całej płycie podłogowej gwarantują dobre rozłożenie masy, z kolei uniwersalność platformy i możliwość zmiany jej rozmiarów, pozwalają dowolnie dobierać rodzaj i wielkość auta.

Jak to się przekłada na konkrety? Jak zapowiada Skoda, do 2022 roku w ofercie znajdzie się 10 nowych modeli w pełni elektrycznych. Ofensywę zapowiada koncepcyjny Vision iV, samochód z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 306 KM. W przyszłym roku ma się pojawić pierwszy elektryczny samochód w sprzedaży, a kolejne zaraz po nim. Na tym nie koniec. Do sprzedaży już dzisiaj wchodzą kompletnie nowa Scala, hatchback zastępujący Rapida oraz trzeci i najmniejszy SUV - Kamiq. Wszystkie spalinowe.

Co jeszcze przykuło nasza uwagę na stosiku Skody podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie? Oto nasz subiektywny przegląd.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje