Reklama

Budowa autostrad

Trwa walka o budowę drogi ekspresowej S6

S6 to droga ekspresowa łącząca polskie porty, od Gdyni po Szczecin i Świnoujście. Choć jej plany sięgają lat 30. XX wieku a porozumienia w sprawie realizacji zostały podpisane w Szczecinie w 2007, drogi wciąż nie ma.

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego zaczęli zbierać podpisy pod petycją. Niepokoją się faktem, że w gotowym planie inwestycyjnym budowy dróg i autostrad na lata 2014 - 2020 nie ma ekspresowej S6.

Reklama

Minister transportu Sławomir Nowak powiedział, że sytuacja tej drogi, a także północnego odcinka S3 jest niepewna. "Nad drogą S3 do Świnoujścia pracujemy"- mówił minister. Obecnie trwają prace przygotowawcze, przede wszystkim analizy. "Kiedy będziemy gotowi i będzie zabezpieczone finansowanie, wtedy będziemy w stanie przystąpić do pracy. Kiedy to się stanie, nie jestem mogę jeszcze udzielić odpowiedzi"- powiedział Sławomir Nowak. Dodał, że prace nad programem drogowym w latach 2014 do 2020 trwają. Na jesieni tego roku ten dokument zostanie uchwalony.

Długość zachodniopomorskiego odcinka S6 wynosi 180 km, pomorskiego 130. W planach jest wybudowanie drogi ekspresowej, dwujezdniowej po dwa pasy ruchu w każdą stronę o szerokości 3,5 m każdy.

IAR/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: budowa drogi | drogi ekspresowe | budowy dróg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje