Reklama

Budowa autostrad

RMF24: Będą rozkopywać nowo zbudowaną A4?

Będzie śledztwo w sprawie gliny i iłów używanych do budowy autostrady A4 na Podkarpaciu.

Prokuratura w Ropczycach wszczęła postępowanie dotyczące nieprawidłowości, o których została poinformowała przez posła Andrzej Adamczyka i Ministerstwo Infrastruktury.

Prokuratura zamierza przesłuchać przedsiębiorcę, który o całej sprawie zaalarmował posła Adamczyka.

W prokuraturze pojawią się także: wykonawcy autostrady, projektanci i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, którzy finansują budowę.

Śledczy powołają również biegłych, którzy przeanalizują dokumentacje techniczną i sprawdzą materiały z jakich budowana jest A4. Prokuratorzy nie wykluczają, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to prace przy budowie autostrady zostaną wstrzymane.

Reklama

Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że eksperci będą chcieli zajrzeć w głąb już wykonanych fragmentów drogi. Wtedy te elementy trzeba będzie rozebrać lub rozkopać.

RMF

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy