Reklama

Budowa autostrad

Kolejny odcinek autostrady A1 niemal gotowy

Droga prawie gotowa, ale termin zakończenia prac nadal nie znany. Drogowcy są już na finiszu budowy ostatniego fragmentu autostrady A1 na północ od Łodzi.

Na odcinku z Włocławka do Kowala gotowe są wszystkie mosty i wiadukty. Położono 90 procent nawierzchni asfaltowej.

Jak mówi rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki, drogowcy sprawdzają już efekty swojej pracy. W zeszłym tygodniu przeprowadzono pierwsze próby obciążeniowe. Wszystkie wypadły pomyślnie.

Rzecznik zapewnia, że już niedługo kierowcy pojadą nowym odcinkiem. Nie potrafił jednak podać konkretnej daty zakończenia prac.

Pierwotnie autostrada A1 z Łodzi do Trójmiasta miała być oddana przed mistrzostwami Euro 2012. Jednak irlandzka firma, która budowała drogę zeszła z placu budowy, a kontrakt został zerwany. Budowę kończy polsko-włoskie konsorcjum.

Reklama

Odcinek Kowal-Włocławek jest ostatnim nieukończonym odcinkiem A1 na trasie Łódź-Gdańsk. Niestety, znacznie gorzej wygląda sytuacja na południe od Łodzi. Na obwodnicy Łodzi obecnie prace w ogóle nie są prowadzone, gdyż wciąż nie wyłoniono nowego wykonawcy (z poprzednim rozwiązano kontrakt). Natomiast na odcinku Tuszyn-Pyrzowice prace nawet się nie zaczęły.

(IAR/INTERIA.PL)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje