Reklama

Budowa autostrad

Drogowcy ostrzegają przed szybką jazdą na A2

Drogowcy ostrzegają przed przekraczaniem dozwolonej prędkości na autostradzie A2. Chodzi przede wszystkich o dwa odcinki na trasie z Warszawy do Łodzi, które warunkowo zostały dopuszczone do ruchu.

Na odcinku A najbliżej Strykowa, maksymalna dozwolona prędkość to 70 kilometrów na godzinę. Z obserwacji drogowców wynika, że kierowcy jeżdżą tamtędy dwa razy szybciej. Może się to skończyć uszkodzeniem samochodu albo wypadkiem.

Reklama

Jak mówi rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken, ograniczenie obowiązuje też na oddanym w czwartek odcinku C. Mimo, że budowa samej jezdni została zakończona, nie są gotowe inwestycje gwarantujące bezpieczeństwo kierowcom. Chodzi między innymi o przejścia dla zwierząt. Stąd na odcinku C obowiązuje ograniczenie do 100 kilometrów na godzinę.

Z kolei na Odcinku A dozwolona prędkość to 70 kilometrów na godzinę. Tam samochody poruszają się po tak zwanej warstwie wiążącej. Bezpieczeństwu zagrażają między innymi drobiny asfaltu, które mogą doprowadzić do uszkodzenia samochodu. Po mistrzostwach Euro na oba odcinki wrócą robotnicy, którzy dokończą budowę drogi. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na październik.

IAR/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: szybka jazda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje