Budowa autostrad

Będzie zerwanie kontraktu na budowę A1? Na to wygląda...

Konsorcjum budujące autostradę A1 już w najbliższy wtorek może stracić kontrakt.

Do trzeciego września GDDKiA czeka na porozumienie konsorcjum budującego A1 w województwie kujawsko-pomorskim, pozwalające na podpisanie ugody w sprawie kontynuacji budowy autostrady A1.

Reklama

Brak tego porozumienia oraz brak wypełnienia warunków wzywających wykonawcę do poprawy spowoduje konieczność wypowiedzenia umowy na budowę odcinka Brzezie - Kowal.

Tymczasem na odcinku Czerniewice - Brzezie, czyli tam gdzie liderem jest irlandzka firma SRB dziś ma się rozpocząć układanie masy bitumicznej, co zostało wskazane GDDKiA w wezwaniu do poprawy.

Według przedstawicieli Dyrekcji, na odcinku Czerniewice - Brzezie prace postępują i są realizowane z widocznym zaangażowaniem w zakresie robót mostowych oraz wykonania murów oporowych nasypów na trasie zasadniczej. Obecnie wykonawca przygotowuje się do układania masy bitumicznej. W tym celu została oczyszczona podbudowa a na wybrane do wbudowania masy odcinki transportowane są dwa rozściełacze. Roboty bitumiczne mają się rozpocząć jeszcze dziś.

Na odcinku Brzezie - Kowal roboty nie są kontynuowane. Wykonawca w minimalnym zakresie prowadzi jedynie prace zabezpieczające już wykonane roboty. Dwa odcinki autostrady A1 mają w sumie 64 kilometry. miały być oddane do użytku przed turniejem Euro 2012, ale inwestycja ma już kilkumiesięczne opóźnienie. Na razie termin zakończenia budowy nie jest znany.

Dowiedz się więcej na temat: 'Wtorek'

Reklama

Reklama

Reklama