Reklama

Budowa autostrad

Będzie zerwanie kontraktu na budowę A1? Na to wygląda...

Konsorcjum budujące autostradę A1 już w najbliższy wtorek może stracić kontrakt.

Do trzeciego września GDDKiA czeka na porozumienie konsorcjum budującego A1 w województwie kujawsko-pomorskim, pozwalające na podpisanie ugody w sprawie kontynuacji budowy autostrady A1.

Brak tego porozumienia oraz brak wypełnienia warunków wzywających wykonawcę do poprawy spowoduje konieczność wypowiedzenia umowy na budowę odcinka Brzezie - Kowal.

Tymczasem na odcinku Czerniewice - Brzezie, czyli tam gdzie liderem jest irlandzka firma SRB dziś ma się rozpocząć układanie masy bitumicznej, co zostało wskazane GDDKiA w wezwaniu do poprawy.

Według przedstawicieli Dyrekcji, na odcinku Czerniewice - Brzezie prace postępują i są realizowane z widocznym zaangażowaniem w zakresie robót mostowych oraz wykonania murów oporowych nasypów na trasie zasadniczej. Obecnie wykonawca przygotowuje się do układania masy bitumicznej. W tym celu została oczyszczona podbudowa a na wybrane do wbudowania masy odcinki transportowane są dwa rozściełacze. Roboty bitumiczne mają się rozpocząć jeszcze dziś.

Reklama

Na odcinku Brzezie - Kowal roboty nie są kontynuowane. Wykonawca w minimalnym zakresie prowadzi jedynie prace zabezpieczające już wykonane roboty. Dwa odcinki autostrady A1 mają w sumie 64 kilometry. miały być oddane do użytku przed turniejem Euro 2012, ale inwestycja ma już kilkumiesięczne opóźnienie. Na razie termin zakończenia budowy nie jest znany.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: 'Wtorek'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje